Nasıl Youtuber Olunur? Nereden ve Nasıl Başlamak Gerekir? | Sonsuz Teknoloji

Nasıl Youtuber Olunur? Nereden ve Nasıl Başlamak Gerekir?

youtubeber

 

Günümüz gençlerinin en çok takip ettikleri ve izledikleri kanal Youtube kanalıdır. Youtube kanalı, gençler arasında sosyal medya hesapları arasında en popüler olanlar arasındadır. Yine Youtube kanalı, Facebook ve Instagram’dan sonra en çok takip edilen ve izlenen bir platformdur. Ve sizin için Youtuber’ı bir araştıralım istedik. İş kur üzerinden dersler verilen bir konu arasına da girmiştir. Youtuber tanımına gelelim: Kendi izleyici kitlenizin oluşmasına dayalı bir iş veya hobi olarak da tanımlanabilir.

Sizler için Youtuber olmanızın ve abone sayınızı nasıl arttıracağınıza, parayı nasıl kazanacağınıza bir değineceğiz.

Youtuber’ın Kelime Anlamı Nedir?

Youtuber, Youtube kanalında kendi içeriklerini üreten kişi, bu işi kendi kanalında veya iş kapsamında bir kanalda sunan kişilere verilen bir unvandır. Günümüzde ise, Youtube fenomeni olarak tanımlanır. Her video yükleyen kişi youtuber değildir. Sağda soldan başka yerlerden temin edilen videoları kanala atarak youber olunmaz. Kesinlikle böyle bir hataya düşmeyin. Kendiniz kayıt altıa aldığı videolar olmalıdır.

Youtuber Nasıl Olunur?

Youtuber olmanız için, Youtube üzerinde kendi video kanalınızı oluşturmanız veya kanallara katılımınız gerekecektir. Sizler kendi kanallarınız üzerinden bu işi yapacağınıza göre, buradan devam edelim. Bunun için bir Google hesabınızın oluşturmanız gerekir. Profiliniz için fotoğraf ve diğer isim bilgilerinizi  değiştirebilirsiniz. Bunun için güzel çekilmiş ve net bir fotoğrafınızı kullanın.  Yine Google üzerinden bazı uyarılarda bulunuluyor, bunları da dikkate alınız; Kullanacağınız isim için akılda kalıcı ve kısa olmasında fayda var, Özgün içerikler hazırlayınız, Kanalınızı ve sosyal medya hesaplarınızı ayrı ayrı oluşturmaya özen gösterin ve kullanıcı isimlerini alınız. Yine burada takipçi sayısı fazla olanlar için kendi profilleri üzerinden tanıtım yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Video İçerikleriniz İçin Konu Belirleyin

Kuracağınız video içerik kanalınızın konusu oldukça mühim. Burada ne tür yayınlar olacak, buna karar vermelisiniz? Video içerikleri yayını yapacağınız kanalınıza bir isim buldunuz, sonrasında da konuyu seçmelisiniz. Sizin için popüler kanal türlerini sıraladık; Gündem/yorum, Eğlence, Bilgi, Oyun, Makyaj, Müzik, Şaka, Spor, İnceleme, Kendin Yap, Paranormal Olaylar

ve diğer konu başlıkları da üretilebilir, bu size kalmış bir olay.

Youtube Kanalınız İçin Bağlantıları Oluşturun

Youtube da yapacağınız yayınlara karar verdiyseniz, sırada kapak fotoğrafınızı ve bağlantılarınızı düzenlemeniz gerekiyor. Konuyu seçin ve ona uygun bir kapak fotoğrafı düzenleyin. Yine internet üzerinden hazır kapak fotoğrafları bulabilir ve bu kapakları kullanabilirsiniz. Kapak fotoğrafını hazırladıktan sonra yükleme yapabilirsiniz, diğer kapak boyutu ve yönergelerle Google size yol gösterecektir. Fotoğraf seçiminde sade bir tane kullanmaya özen gösteriniz. Bağlantılarınız için; Facebook hesabınızın, Twitter, Instagram hesaplarınızın ve web sitenizle alakalı linkleri eklemeyi unutmayınız. Sizi takip edeceklere, youtube kanalınız dışında, diğer hesaplarınızdan takip etmesini sağlarsınız.

Tüm bunları yaptığınızda sizler için yeni bir gelir kapısı açılabilir. Youtube’dan para kazanmak için kendi özgün videonuzu hazırlamanız çok önemlidir. Youtube kanalınızı güncel tutmanız gerekir. Haftada güncel kendi video çekimlerinizden oluşan videolar takipçi sayınızın artmasında etkili olacaktır. Youtuber olma yolunda, bu işe gönül koyanlara şimdiden başarılar ve bol şanslar diliyoruz. Yolunuz açık olsun.

 

Bir yorum bırakınız...

*