PlayStation 4 Aşırı Isınma Sorunları Nasıl Düzeltilir? | Sonsuz Teknoloji

PlayStation 4 Aşırı Isınma Sorunları Nasıl Düzeltilir?

ps4

PlayStation 4 oyun oynamak için harika cihazlardır. PS4, her ne kadar harika olsa da sorunlar meydana gelmektedir. PS4 konsollarda aşırı ısınma cihaza zarar verebilecek kadar ciddi bir sorundur.  Uzun süreli yüksek sıcaklık cihazdaki  devre kartlarını hasara uğratabilir. Konsollarda aşırı ısınma sorunu genellikle harici sebeplerden meydana gelir. Sistem aşırı yüklenmesi ile birlikte cihazda biriken toz, aşırı ısınmaya neden olur. Bu makalede sizlere PlayStation 4’de aşırı ısınma sorunu için neler yapılabilir konusunu ele alacağız.

PlayStation 4 Aşırı Isınma Sorunları Nasıl Düzeltilir?

Konsolun aşırı ısınmasından dolayı kapanması veya sıcaklığın yüksek olması bir defalık için normaldir. Ancak konsolun devamlı olarak yüksek ısıda olması normal bir durum değildir. Bu durumda konsolunuza müdahaleler etmenizde fayda vardır.

PlayStation 4 Soğutma Fanı

Konsolun bulunduğu oda sıcaklığı önemli bir etkendir. Özellikle yaz aylarında odadaki sıcaklık artar. Uzun süreli oyunlarda oda sıcaklığı ile birlikte aşırı ısınmalar olabilir.

  • PS4 konsolu kapatın.
  • Konsolu normal ortamında soğumaya bırakın.
  • Konsolu tekrar açın.

PS4 uzun süreli oyun oynamak için tasarlanmış cihazlardır. Ancak bazen oynadığınız oyunun yüksek performans sergilemesi ile birlikte oda sıcaklığının yüksek olması cihazın ısınmasına sebep olur.

soğutma fanı

PlayStation 4, 10° ile 30° derece arasında iyi performans ile çalışır. Daha sıcak oda, yüksek performanslı oyunlarla birlikte PS4 sistem performansını etkileyebilir. Oda sıcaklığını kontrol etme imkanınız olmayabilir. Oda sıcaklığını kontrol edemiyorsanız, konsolu soğutmak için PS4 soğutma fanı

satın almayı düşünmelisiniz. PS4 soğutma fanı, oyun oynadığınız esnada konsolu soğutarak ısınma sorununu ortadan kaldırarak uzun süre oyun oynamanızı sağlayacaktır.

Toz Birikintilerini Temizleyin

basınçlı hava spreyi

Bu tür cihazları temizlemek için basınçlı hava sprey temizleyicileri kullanmak en iyi yöntemdir.  PS4 aşırı ısınmasının, en belirgin nedenlerden biri konsolda toz birikmesi olabilir. Bunun için basınçlı hava spreyi ile PS4 konsolu temizliğini yapabilirsiniz.

  • Basınçlı hava spreyi edinin.
  • PS4 fan bölgesine hafifce Sprey ile temizleyin.
  • Yine sprey ile USB bağlantı noktalarını temizleyin.ps4 usb
  • PS4’ü ters çevirin ve fiş bağlantı noktalarını sprey ile hafif bir basınçla temizleyin
  • PS4’ü mikrofiber bir bezle tozlarını silin.

Cihazın konumu

Bunlar işe yaramazsa, konsolun konumu da önemlidir. Konsolun doğru yerde olduğundan emin olun. PS4 konsolun duvara veya televizyonun yakınındaki kalabalık bir alanda olduğu gibi dar bir alanda olmadığından emin olun. Bu dar alanlar cihazın çabuk ısınmasına neden olur.  PS4’ü yatay olarak koyun, yatay koymak her iki fanın da maksimum soğutma ile çalışmasını sağlar.

Bir yorum bırakınız...

*