Prisma App Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Prisma App Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prisma App Nedir

Son zamanlarda Prisma gibi fotoğraf düzenleme uygulamalarının popülerliği artmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere son zamanlarda sosyal medya platformlarında ki kullanıcı sayısı artıyor. Aynı zamanda kullanıcılar kullandıkları sosyal medya platformlarında fotoğraf gibi şeyleri paylaşmayı sürdürüyorlar. Ancak tabi ki birçok kullanıcı bu paylaşımları yaparken özellikle fotoğraf paylaşımlarında bazı uygulamalardan yardım alıyorlar.

Fotoğraf düzenleme olarak bildiğimiz bu uygulamalar kullanıcıların fotoğraflarında efekt vb. düzenlemeler yapabilmesine olanak tanıyorlar. Bu sebeple Android ve iOS platformunda bulunan fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanıcılar tarafından oldukça büyük ilgi görebiliyor. İşte bizde size yazımızda bu uygulamalar arasında yer alan Prisma adlı uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan uygulama hakkında kısa bilgiler verelim ve uygulamanın nasıl kullanıldığına kısaca göz atalım.

Prisma Photo Editor Nedir?

Prisma Photo Editor

Yazımızda ilk olarak Prisma nedir sorusunu cevaplamak istiyoruz. Daha önce de bahsettiğimiz gibi sosyal medya platformları çok yaygın şekilde kullanılmaya devam ediyor. Ayrıca neredeyse bu platformların hepsinde fotoğraf ve video paylaşımı mevcut. İşte bu noktada fotoğraf vs. paylaşmayı seven kullanıcılar bazı uygulamalara ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu uygulamalar basitçe açıklamamız gerekirse fotoğraf düzenleme olarak biliniyorlar.

Kısacası kullanıcılar fotoğraflarını paylaşmadan önce birkaç düzenleme yapmak için bu uygulamalardan faydalanabiliyorlar. İşte bahsettiğimiz uygulama da kullanıcılara fotoğraflar üzerinde birçok düzenleme yapmalarına olanak tanıyor. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde fotoğraflarına efekt verebiliyorlar. Ayrıca uygulamanın sadece fotoğraflara efekt vermeye yaramadığını belirtmemizde fayda var. Çünkü bu uygulama ile kullanıcılar fotoğrafların renkleri olmak üzere birçok detayı üzerinde de oynama yapabiliyorlar.

Prisma Fotoğraf Editör Nasıl Kullanılır?

Kullanıcıların merak ettiği bir diğer soru ise Prisma nasıl kullanılır sorusu oluyor. Bu sorunun cevabını sizlere kısa ve basitçe aktarmaya çalışacağız.

  • Uygulamayı mağazadan indirip açtığınızı varsayalım Daha sonra uygulamayı açtığınızda size 3 günlük deneme sunulacak. Ancak bu 3 günlük denemeyi kabul ederseniz uygulama sizden ödeme bilgilerinizi alıyor ve deneme süreci bitiminden itibaren sizden ücret kesiliyor. Eğer deneme sürümünü reddedip bu kısmı atlarsanız uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz.
  • Bu adımlardan sonra karşınıza direk fotoğraf galeriniz çıkacak. Bu kısımda istediğiniz bir fotoğrafı seçebilir veya yeni bir fotoğraf çekinerek düzenleme kısmına geçebilirsiniz. Karşınıza gelen ekranda alt kısımda birçok efekt göreceksiniz. Buradan kilitli olmayan istediğiniz efekti seçerek fotoğrafınıza uygulayabilir ve fotoğrafın düzenlenmiş halini kaydedebilirsiniz.
  • Prisma fotoğraf editör basitçe bu şekilde kullanılıyor. Ancak bu kısımda belirtmek istediğimiz bir nokta daha var. Son olarak uygulamadan filtrelerin hemen sağ üstünde bulunan simgeye dokunarak fotoğrafınızın contrast değerini vs. ayarlayabileceğinizi belirtmemizde fayda var.

Bir yorum bırakınız...

*