Samsung Galaxy S20 Fe-4G Özellikleri | Sonsuz Teknoloji

Samsung Galaxy S20 Fe-4G Özellikleri

samsung s20

Samsung Galaxy s20 Fe-4G telefon özellikleri hakkında kaleme aldığımız bu makalede uygun bütçeli ve sağlam telefon arayan müşteriler için bilinmesi gereken teknik özelliklerden bahsedeceğiz.

Samsung Galaxy S20 Fe-4G Özellikleri

Samsung firmasının bu telefonu Exynos işlemci barındırıyor, ön yargıları olan müşteriler, hemen buna itiraz edebilir. Oysa bu işlemci, Snap Dragon işlemciden çok daha ucuza geliyor. Android işletim sistemi 28 GB ve 256 GB flash belleğe ek olarak mikro SD desteği ile gelen Bu cihazın ekranı 6.50 inç olarak tasarlandı.

Bu cihazın ekranı 1083 x 2400 piksel çözünürlük destekliyor. Şirket Bu cihazda exynos 990 model işlemci, 6 GB ram ve 4500 mili amperlik Li-Po bat Samsung Galaxy S20 Fe-4G Telefon arya kullandı ki bu özellikler, öne çıkan özellikleri arasındadır.

Samsung Galaxy s20 Fe-4G telefon kalınlığı 8.40 milimetre olup toplamda 190 gr ağırlığa sahiptir. Ön tarafı Gorilla Glass 3 ekran koruması, alüminyum çerçeve ve plastik bir arka planı bulunmaktadır. Hibrit Dual Sim ve nano sim desteği ile gelen Samsung Galaxy s20 Fe-4G model telefon ip68 sertifikalarına da sahiptir. Super Amoled ekran teknolojisini kullanan bu cihazdaki işletim sistemi Android 10 işletim sistemidir, cihazın işlemcisinin çekirdeklerinden 2 tanesi 2.73 GHz hıza çıkmakta Diğer 2 tane çekirdek ise 2.50 GHz hıza çıkabilmektedir, kalan 4 çekirdek 2.0 GHz hızlarda seyretmektedir.

Bu telefonun özel bir yanı daha var ki burada ekranın 120 Hertz resim yenileme hızına sahip olmasıdır bu özellik; telefonda oyun oynamak isteyenler için oldukça önemli bir özelliktir. Şirket mali g77 grafik işlemcisini bu cihazda tercih etmiştir. Şirket RAM seviyesini 6 GB üzerine çıkarmadı. Makinenin kameralarına baktığımızda arkada 12 mega piksel kamerası bulunuyor 8 mega piksel telefoto kamerası 12 mega piksel Ultra geniş kamera led Flash Panorama otomatik HDR gibi özelliklere sahip 8k 4K çekim yapabilen kaliteli kameralar olduklarını görüyoruz.

Öne ise 32 mega piksellik bir kamera yerleştirilmiş ki bu kamera da HDR destekliyor ve 4K kalitede çekim yapma şansınız olacak. Samsung bu telefonda C tip USB konektörü kullandı, cihazın 4.500 mili amper güzel bir pili var ve bu pil doldurmak için 15 watt hızlı şarj adaptörü ve 4.5 watt Wireless adaptör bu cihazda kullanılabilecek.

Kasa renklerine gelince yeşil kırmızı beyaz mavi turuncu renklerde birbirinden güzel kasa renkleri bulunuyor. 2 farklı varyantı olan bu yeni cihazın her 2 çeşidinde de 6 GB ram var ama birinde 128 GB flaş diğerinde 256 GB flaş bellek bulunuyor. Aralarında da 20 dolarlık bir fark olabilir. Samsung Galaxy s20 Fe-4G model telefon ip68 sertifikaları da cihazı tozdan ve yağmurdan koruyor

Bir yorum bırakınız...

*