Spotify'dan Paylaşım Yapmayı Sağlayan Yenilik: Hep Seveceklerim | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Spotify’dan Paylaşım Yapmayı Sağlayan Yenilik: Hep Seveceklerim

spotify

2008 yılından bu yana hayatımızda olan çevirmiçi müzik alanında dünyanın en popüler platformu haline gelerek kullanıcılarına benzersiz deneyimler yaşatan Spotify, yeni bir özellikle karşımızda.”Hep Seveceklerim” adı verilen bu özellik, adeta sosyal medya paylaşımları tadında. Kullanıcıların en beğendikleri, severek dinledikleri müzik ve podcast yayınlarını paylaşabilme olanağı sunuyor. Şimdilik sadece 5 içerik eklenebilen bir çalma listesi oluşturulann ‘’Hep Seveceklerim’’ şimdiden heyecan yaratmaya başlarken, kullanıcıların ilgisiniçekecek gibi görünüyor.

Hep Seveceklerim Nasıl Bir Özellik?

Yediğimiz yemekten, gördüğümüz yerlerden tutun da sevdiğimiz şarkılara kadar herşeyi aslında sosyal medyada paylaşmayı seviyoruz. Özellikle Spotify’da dinlenen şarkılar sıkça Instagram story’lerinde paylaşılıyor. Hatta yakın zamanda Instagram müzik özelliğini tanıttı. Spotify da bu gelişmeleri görmüş olacak ki paylaşım özelliğini kullanıma açtı.

Spotify dinleyicileri, Hep Seveceklerim özelliği sayesinde sevdikleri müzik parçaları ve podcast kliplerini rahatlıkla paylaşabilecek. Bu sayede kullanıcılar, kendileri için özel olan, eskiden bu yana severek dinledikleri ya da görünmesini istediği müzik ve podcastleri herkesle paylaşabilecek. Spotify, Hep Seveceklerim özelliğini birçok ünlü isminsevdiği parçalardan oluşturdukları listelerle duyurdu.

Hep Seveceklerim Nasıl Kullanılır?

Spotify yaptığı açıklamada, Hep Seveceklerim özelliğinin ücretsiz bir şekilde tüm kullanıcılara sunulduğunu belirtiyor. Bu özelliği kullanmak için, uygulama ana sayfasını açtıktan sonra ekranda görebileceğiniz “Hep Seveceklerim” bölümü kullanarak, en sevdiğiniz 5 parçayı ya da podcast yayınlarını ekleyebiliyorsunuz. Kendinize özel liste oluştuktan sonra da paylaşım yapabiliyorsunuz

Spotify Podcast Alanında da Büyük Yenilikler Yapmıştı

Aslında Spotify yaptığı yeniliklerle öncü olmuş bir şirket. Çok başarılı oldukları ve sektör liderliğine ulaştıkları podcast kanallarından ve yayınlarından bahsetmemek olmaz. Hatta podcastleri ayrı bir sektör haline getirmiş bir şirketten bahsediyoruz. Ciddi bir fizibilite yapılarak podcast serileri çıkartan şirket çok kısa bir sürede Apple Music uygulamasına fark atmayı başardı. Şu an ülkemizde özellikle birçok şirketin podcast kanalları kurmaya başladığını görmşüzdür. Pandeminin de katkısıyla podcast alanında ciddi büyüme yaşadığını söyleyebiliriz.

 1. Avatar

  Spotify’ı aktif olarak kullanan biri olarak bu özelliğin eklenmesine sevindim. Yani arkadaşlarıma sevdiğim şarkıları platform içinde ‘Hep Seveceklerim’ isimli panelden paylaşabileceğim.

 2. Avatar

  Spofity bende kullanyrm ve böyle bir özellik eklenmesine çok sevindim teşekkür ederim Spofity bize güzel sanslar sunduğn için.

 3. Avatar
  Görkem
  09:27 17 Eylül 2020 09:27

  Sürekli kullandığım spotify uygulamasına böyle bir özellik eklenmesi gerçekten harika olmuş. Yeniliklere öncülük eden spotifydaki yenilik hakkında sayenizdr detaylı bilgi edindim. Teşekkürler

Bir yorum bırakınız...

*

modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...
dosya ve klasörler windows 10

Windows 10’da Dokunulmaması Gereken Klasörler ve Dosyalar

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarda kişisel ve işletim sistemine ait klasörler ve ...
McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...