Telefonun Şarj Süresini Uzatma | Sonsuz Teknoloji Telefonun Şarj Süresini Uzatma | Sonsuz Teknoloji

Telefonun Şarj Süresini Uzatma

batarya telefon

 

Android telefonun batarya süresini uzatmak

Akıllı telefonlar gündelik hayatımızın vazgeçilmez parçası oldu. Gün içeresinde telefonumuzun bataryası yeterli olmamaktadır. Çoğunlukla Power Bank taşımaya başladık. Telefonumuzun batarya ömrünü uzatmak için uygulamalar mevcuttur. Bunlardan son zamanlarda başarılı olan 5 uygulamayı sizin için toparladık.

Greenify

Greenify, uygulamayı durdurmak yerine hazırda bekletme işlemini otomatik olarak yapar. Pil ömrünü uzatmaya yardımcı olur.  Telefonunuz uyku modundayken, durdurduğunuz bir uygulamayı yeniden başlatmaktan daha az pil kullanıyor.

greenify

Greenify ile kullanıcılar, öncelikli uygulamaların hangi saatte uyku moduna geçmesi gerektiğini seçebilirler. Buna rağmen, her gün kullanmayı planlıyorsanız, çalar saat veya mesajlaşma uygulamaları gibi uygulamaları ayarlayabilirsiniz.

Pro sürümü de mevcuttur. Ancak çok yönlü kullanıcı değilseniz, ücretsiz sürüm yeterli olacaktır.

 

Go Battery Saver & Power Widget

Güncelleme: bu uygulama artık google play store’da yer almıyor. Farklı mağazalardan bulmalısınız.

Go Battery Saver & Power Widget, çeşitli derecelerde pil tasarrufu sağlıyor. Basit bir dokunma, genel, süper ve aşırı güç tasarrufu için önceden ayarlanmış modları bulunmaktadır. Örneğin, ağır bir oyuncu, Extreme Mode ile daha agresif tasarruf isteyebilir. Kendi özel modunuzu da oluşturabilirsiniz.

gobattery

Go Battery Saver & Power Widget, pil üzerinde hangisinin etkiye sahip olduğunu belirlemek için uygulamalarınızı gözler önüne sermektedir. Pilinize bir puan atayarak hangi uygulamanın devre dışı bırakılması gerektiğini belirler.

Optimize düğmesine dokunmak, özünde, gereksiz, kaynak emici işlemleri temizler ve size bir saat veya daha fazla süreyle kullanım zamanı kazandırır. Uygulama aynı zamanda iki ana ekran widgeti sunar.

Avast Battery Saver

Güncelleme: bu uygulama artık google play store’da yer almıyor. Farklı mağazalardan bulmalısınız.

Avast Battery Saver, ünlü mobil güvenlik şirketi Avast tarafından geliştirilen  pil uygulamasıdır. Kullanıcıların şarj için telefonu takmaları gerektiğini önceden tahmin etmede oldukça başarılı.

avast1

Avast, Wi-Fi, ekran parlaklığı, senkronizasyon ve titreşim gibi seçenekleri yönetmenin hızlı ve kolay bir yolu sunar. Önceden belirlenmiş dört profil (Ev, İş, Gece ve Süper Tasarruflu Acil Durum Modu) beğeninize göre uyarlanabilir. Manuel, profiller arasında geçiş yapabilir veya evinizi veya iş yerinizdeki Kablosuz ağı kullandığınızda otomatik olarak açılan profilleri ayarlayabilirsiniz.

 

DU Battery Saver & Phone Charger

DU Battery Saver & Phone Charger, iyi görünümlü bir uygulama, doğru miktarda ayar ve kısayollarla aerodinamik bir görünüm sağlar. İş yerinde ve evde önceden belirlenmiş profiller mevcuttur. Diğerlerinde olduğu gibi kendi özel modunu da oluşturabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların hangi uygulamaların daha fazla pil açtığını veya performansı etkilemeden hangi uygulamaların askıya alılacağını görmelerini sağlar.

dubattery

Ücretsiz sürü çoğu insanı tatmin edecek yeterli özellikte olmasına rağmen, bazen ücretli sürüm’e ihtiyaç duyulmaktadır.  Ücretli sürüm ile gereksiz arka plan uygulamaları ve hizmetleri otomatik olarak temizleme ve cihazın güncellenmesi gibi gelişmiş özellikler sayesinde pil tasarruf oranını yüzde 70’e kadar artırmayı taahhüt etmektedir.

Muhteşem estetik, ek kullanıcı tanımlı modlar, birden fazla ana ekran widget’ları, ekran entegrasyonunu kilitleme gibi özellikleri de mevcuttur.

 

Green Battery Saver & Manager

Green Battery Saver & Manager, eski adıyla Pil Yardımı olan bu ücretsiz uygulama, ekstra saatler sıkışmasına yardımcı olacak birkaç ek seçenek sunar. Özellikle, telefonunuzun Wi-Fi, Bluetooth ve veri bağlantılarını, kullanılmadığında ve belirli bir süre için kapatır. Ayrıca, telefonu e-posta, fotoğraf, müzik, kitap vb. hesaplarınıza senkronize etmek için ayarları değiştirmek için de kullanılabilir.

Green-Battery

Uygulamanın ücretsiz sürümü, ekran parlaklığı ekran zaman aşımı ve araba dock ayarları gibi standart telefon seçeneklerinize kısayollar sunar. Tabii ki, onları bulmak için telefonun ayarlarından yapabilirsiniz, fakat Green Battery bunları tek bir yerde tutar. Ücretli sürüm ile extra özelliklerde sunmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...