Telefonun Şarj Süresini Uzatma | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Telefonun Şarj Süresini Uzatma

batarya telefon

 

Android telefonun batarya süresini uzatmak

Akıllı telefonlar gündelik hayatımızın vazgeçilmez parçası oldu. Gün içeresinde telefonumuzun bataryası yeterli olmamaktadır. Çoğunlukla Power Bank taşımaya başladık. Telefonumuzun batarya ömrünü uzatmak için uygulamalar mevcuttur. Bunlardan son zamanlarda başarılı olan 5 uygulamayı sizin için toparladık.

Greenify

Greenify, uygulamayı durdurmak yerine hazırda bekletme işlemini otomatik olarak yapar. Pil ömrünü uzatmaya yardımcı olur.  Telefonunuz uyku modundayken, durdurduğunuz bir uygulamayı yeniden başlatmaktan daha az pil kullanıyor.

greenify

Greenify ile kullanıcılar, öncelikli uygulamaların hangi saatte uyku moduna geçmesi gerektiğini seçebilirler. Buna rağmen, her gün kullanmayı planlıyorsanız, çalar saat veya mesajlaşma uygulamaları gibi uygulamaları ayarlayabilirsiniz.

Pro sürümü de mevcuttur. Ancak çok yönlü kullanıcı değilseniz, ücretsiz sürüm yeterli olacaktır.

 

Go Battery Saver & Power Widget

Güncelleme: bu uygulama artık google play store’da yer almıyor. Farklı mağazalardan bulmalısınız.

Go Battery Saver & Power Widget, çeşitli derecelerde pil tasarrufu sağlıyor. Basit bir dokunma, genel, süper ve aşırı güç tasarrufu için önceden ayarlanmış modları bulunmaktadır. Örneğin, ağır bir oyuncu, Extreme Mode ile daha agresif tasarruf isteyebilir. Kendi özel modunuzu da oluşturabilirsiniz.

gobattery

Go Battery Saver & Power Widget, pil üzerinde hangisinin etkiye sahip olduğunu belirlemek için uygulamalarınızı gözler önüne sermektedir. Pilinize bir puan atayarak hangi uygulamanın devre dışı bırakılması gerektiğini belirler.

Optimize düğmesine dokunmak, özünde, gereksiz, kaynak emici işlemleri temizler ve size bir saat veya daha fazla süreyle kullanım zamanı kazandırır. Uygulama aynı zamanda iki ana ekran widgeti sunar.

Avast Battery Saver

Güncelleme: bu uygulama artık google play store’da yer almıyor. Farklı mağazalardan bulmalısınız.

Avast Battery Saver, ünlü mobil güvenlik şirketi Avast tarafından geliştirilen  pil uygulamasıdır. Kullanıcıların şarj için telefonu takmaları gerektiğini önceden tahmin etmede oldukça başarılı.

avast1

Avast, Wi-Fi, ekran parlaklığı, senkronizasyon ve titreşim gibi seçenekleri yönetmenin hızlı ve kolay bir yolu sunar. Önceden belirlenmiş dört profil (Ev, İş, Gece ve Süper Tasarruflu Acil Durum Modu) beğeninize göre uyarlanabilir. Manuel, profiller arasında geçiş yapabilir veya evinizi veya iş yerinizdeki Kablosuz ağı kullandığınızda otomatik olarak açılan profilleri ayarlayabilirsiniz.

 

DU Battery Saver & Phone Charger

DU Battery Saver & Phone Charger, iyi görünümlü bir uygulama, doğru miktarda ayar ve kısayollarla aerodinamik bir görünüm sağlar. İş yerinde ve evde önceden belirlenmiş profiller mevcuttur. Diğerlerinde olduğu gibi kendi özel modunu da oluşturabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların hangi uygulamaların daha fazla pil açtığını veya performansı etkilemeden hangi uygulamaların askıya alılacağını görmelerini sağlar.

dubattery

Ücretsiz sürü çoğu insanı tatmin edecek yeterli özellikte olmasına rağmen, bazen ücretli sürüm’e ihtiyaç duyulmaktadır.  Ücretli sürüm ile gereksiz arka plan uygulamaları ve hizmetleri otomatik olarak temizleme ve cihazın güncellenmesi gibi gelişmiş özellikler sayesinde pil tasarruf oranını yüzde 70’e kadar artırmayı taahhüt etmektedir.

Muhteşem estetik, ek kullanıcı tanımlı modlar, birden fazla ana ekran widget’ları, ekran entegrasyonunu kilitleme gibi özellikleri de mevcuttur.

 

Green Battery Saver & Manager

Green Battery Saver & Manager, eski adıyla Pil Yardımı olan bu ücretsiz uygulama, ekstra saatler sıkışmasına yardımcı olacak birkaç ek seçenek sunar. Özellikle, telefonunuzun Wi-Fi, Bluetooth ve veri bağlantılarını, kullanılmadığında ve belirli bir süre için kapatır. Ayrıca, telefonu e-posta, fotoğraf, müzik, kitap vb. hesaplarınıza senkronize etmek için ayarları değiştirmek için de kullanılabilir.

Green-Battery

Uygulamanın ücretsiz sürümü, ekran parlaklığı ekran zaman aşımı ve araba dock ayarları gibi standart telefon seçeneklerinize kısayollar sunar. Tabii ki, onları bulmak için telefonun ayarlarından yapabilirsiniz, fakat Green Battery bunları tek bir yerde tutar. Ücretli sürüm ile extra özelliklerde sunmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*

apple kamera

Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu!

Apple kameralarını kapatan kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Kameraların kapatılıyor olmasının cihazlara zarar verebilecek ...
wordpress galeri

En İyi 5 WordPress Galeri Eklentisi

WordPress kullanımında galeri eklentisi  mutlaka olması gereken eklentiler arasında yerini alır. Zaten ...
microsoft onenote

Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar?

Microsoft OneNote, Office 365 ile birlikte not düzenlemek için kullanılabilen bir uygulamadır ...
kvk

KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK Garanti sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da ...
excel hızlı

Excel’de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Excel’ de hızlı doldurma özelliği son derece basit ve pratik bir şekilde ...
fotoğraf küçültme

3 Farklı Resim Küçültme Yöntemi ile Site Hızınızı Artırın!

Hemen her web tasarım uzmanı fotoğraf ve görselleri kullanmadan önce küçültme ihtiyacı ...
zararlı virüsler

En Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

En zararlı yazılım türleri, güvenli olmadan siteler yolu ile ya da pek ...
IQOO Z1 x 5G

2020 Yılının Beklenen Akıllı Telefonu IQOO Z1 x 5G Tanıtıldı! İşte, IQOO Z1 Fiyatı ve Özellikleri!

Son yılların fiyat performans telefonlarını üreten Vivo, 2020 yılına damgasını vuracak IQOO ...