Telefonunun Donanımsal Sorunları Nasıl Belirlenir? | Sonsuz Teknoloji

Telefonunun Donanımsal Sorunları Nasıl Belirlenir?

telefonun-donanimsal-sorunlari

Özellikle ikici el telefonları tercih eden kişileri ilgilendirmektedir. Bunun için yapmanız gereken çok basit bir yöntem bulunmaktadır. Tüm donanımsal sorunları gözden geçirmek yeterlidir. Peki, telefonunun donanımsal sorunları nasıl belirlenir? İşte bu konuda sizlere yardımcı olmak adına tüm yapmanız gereken noktaları aşağıya ekliyoruz.

Donanımsal Sorunlar

Akıllı teknolojik cihazlar, kullanıcı kitlelere farklı amaçlarda kullanılan ve yardımcı olan birçok donanım sunmaktadır. Bu konuda teknik bilgiye sahip kişiler, cihaz içerisinde ki durumu belirlemek için bilgisayarda olduğu gibi mobil cihazlarda da test yazılımları kullanılmaktadır.

Ancak bu işlemi yalnız akıllı cihazlarda kullanabilirsiniz. Yani bu programların amacı, donanımsal sorunları net bir şekilde görebilmek için tüm sensörlerin durumunu teknik açıdan incelemektedir. Ayrıca bu sadece 2. El telefonlar için değil, yeni bir mobil cihaz aldığınızda da donanımsal sorularını test etmekte fayda olacaktır.

Donanım ve sensörler mobil cihazda ki performans bağlı olarak kontrol edilmelidir. Bu konuda almak istediğinizin telefonun kalitesini çözebilirisiniz. Ayrıca cihazınız içerisinde verimsiz bir şekilde çalışma durumlarına da net bir şekilde çözüm getirebilirsiniz.

  • Device Test Uygulamasını Kullanarak,
  • Phone Test (Hardware info) Kullanarak,

Bu 2 yöntem ile rahatlıkla test uygulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Daha ayrıntılı incelersek..

Device Test Uygulaması

Play Store’den “Z-Device” programını indirin. Uygulama içerisinde çeşitli donanım ve sensörler göreceksiniz. Herhangi birini seçerek test işlemine başlayabilirsiniz.

Phone Test (Hardware info)

Bu uygulama yöntemi ise cihaz bilgileri ile mevcutta ki donanım ve sensörleri kontrol edebilirsiniz. Single test ile sadece istediğiniz donanımı veya sensörü seçerek test işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Şunu da not olarak ekleyelim. Uygulamaların çoğu tam ekran olarak test işlemi yaptığı için seçilmesi gereken noktalarda ses kısma veya yükseltme tuşlar yardımıyla onay verebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*