PlayStation 5'in Çıkışı Yakınken PlayStation 4 Almaya Değer Mi? | Sonsuz Teknoloji

PlayStation 5’in Çıkışı Yakınken PlayStation 4 Almaya Değer Mi?

ps4

 

Muhteşem Cuma kampanyaları ile birlikte her elektronik üründe olduğu gibi PS4 (PlayStation 4) konsollarında da fiyat indirimleri oldu ve PS4 almak isteyenler bu fırsatı değerlendirmek istediler.  Ancak, PS5 de 2020 tatil sezonunda piyasaya çıkması bekleniyor. Durum böyle olunca PS4 alamaya değer mi yoksa PS5 için beklemek daha iyi bir fikir mi?

PS4 Oyunları PS5’te Çalışacak mı?

Sony, PS4 ve PS5 uyumluluğunu sürdürmeyi hedefliyor.  PS5 oyuncuları PS4 sahipleriyle çevrimiçi olarak oynayabilecek. Ayrıca, PS4 oyun koleksiyonunu dilediğiniz gibi daha sonra PS5’te oynayabileceksiniz.

PS4 Birimleri PS5’te Çalışacak mı?

Eski kontrol cihazlarının yeni sisteme getirip getiremeyeceğinizi söylemek zor. Ancak Sony, PS4’ün VR kulaklığının aktarılacağını onayladı.

PS5, PS4’ten Daha Güçlü Olacak mı?

PS5’in donanım olarak elbette yeni özelliklerle gelecektir ve daha güçlü bir konsol olacaktır.  PS5 için tasarlanan oyunlar PS4 sisteminde çalışmayacaktır. Muhtemeldir ki eski PlayStation geçişlerinde gördüğümüz gibi PS4 için yeni oyunlar zamanla donanım gereksinimlerinden dolayı piyasaya sürülemeyecektir.

PS4’ü Satın Almaya Değer Mi?

Şuan için fiyatına göre değerlendirdiğimizde ve piyasadaki oyunları oynayabileceğinizi düşündüğümüzde bir kaç yıl kullanım için PlayStation 4 satın alamaya değer. Ancak uzun süre konsol alamayacaksanız ve yeni oyunları takip edip oynamayı seviyorsanız, PS5’i beklemek sizin için daha iyi olacaktır.

PS4 oyunlarının, PS5’e geçtikten sonra oynamaya devam edilebilmesi ayrıca güzel bir avantajdır. Unutmayın PS5’in piyasaya sürülmesi ile birlikte zamanla, yeni çıkan oyunlar PS4 için çıkmayacaktır. Ve PS5’in çıkışından bir kaç yıl sonrasında PS4 için yeni çıkan oyunlar muhtemelen olmayacaktır.

İyi bir performans ve yeni güncel oyunları oynayabilmek için PS5’i beklemek iyi bir fikirdir. PS5, elbette fiyat olarak biraz pahalı olacaktır. Ancak, uzun vadede iyi bir donanımla iyi bir performansa ve yeni oyunlara sahip olacaksınız.

Sonuç olarak, PS4 bir iki yıl daha popülerliğini sürdürecektir. PS4’ü almanın avantajı şuan için fiyat olarak uygun olması ve konsolunuzu PS5’e yükselttiğinizde, PS4’deki oyunları PS5’e aktarableceksiniz.

Bir yorum bırakınız...

*