Twitter Kasım Ayında Tüm Siyasi Reklamları Yasaklayacak | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Twitter Kasım Ayında Tüm Siyasi Reklamları Yasaklayacak

 

twitter

Şirketin CEO’su Jack Dorsey’in tweetlerine göre Twitter, 22 Kasım 2019 tarihinden sonra tüm siyasi reklamları yasaklıyor.

https://twitter.com/jack/status/1189634360472829952

Jack Dorsey twitter mesajında “Twitter’da tüm siyasi reklamları küresel olarak durdurma kararını verdik. Politik mesaj erişiminin satın alınması değil, kazanılması gerekiğine inanıyoruz. Neden mi? Bazı sebepler…..

Şirketin kararı, Facebook’un haftalarca bu konu üzerinde tartışmasından sonra geldi. Bu ayın başlarında, Joe Biden’ın 2020 başkanlık seçimi kampanyası, sahte veya yanıltıcı siyasi reklamlar yayınlamayı reddetmelerini isteyen Facebook, Twitter ve YouTube’a mektuplar verdi. Biden’in kampanyası, Başkan Donald Trump’ın yeniden seçim kampanyasında Biden ailesinin Ukrayna hükümeti ile ilişkisine dair temelsiz iddialarda bulunan bir dizi reklamın hedefi haline geldi.

Zamanın Verge tarafından elde ettiği bir yanıt mektubunda , Facebook, platformda yer alan reklamlarda politikacıların iddialarını gerçeğe uygun şekilde kontrol edemeyeceğini söyledi.

Facebook’un kamuoyuna açıklamasında “Bizim yaklaşımımız, Facebook’un özgür ifadeye olan temel inancına, demokratik sürece saygı duymaya ve özgür bir baskıyla olgun demokrasilerde siyasi konuşmanın şimdiden tartışmasız en tartışmalı konuşma olduğu inancına dayanıyor” dedi. küresel seçimlerden sorumlu politika direktörü, bu ayın başlarında söyledi. “Dolayısıyla, bir siyasetçi konuştuğunda veya bir reklam yaptığında, üçüncü şahıs denetçilerine göndermeyiz.”

Twitter, politikacıların platformunda yanlış açıklamalar yapmalarına engel olmak için bazı politikalar yürüttü, ancak henüz bunları kullanmadı . Bu yazın başlarında Twitter, Trump gibi kamuoyundaki tweet’leri kurallarını ihlal eden ve kullanıcıların paylaşma yeteneklerini kısıtlayan, ancak bugüne kadar herhangi bir tweet üzerinde uygulayamadığını belirtti.

Bir de USA Today Salı günü op-ed , Facebook katına aşağı politikam adayları yanlış bilgiyi artırmak için izin vermek. Facebook’un politika yönetimi direktörü Harbath ve Nell McCarthy, “Aday reklamlarda gerçeğin bekçisi olmamalıyız” dedi.

“Bu ifade özgür ifadeyle ilgili değil” dedi Dorsey. “Bu erişim için ödeme yapmakla ilgili. Politik konuşmaya erişimin artması için ücret ödemenin bugünün demokratik altyapısının ele almaya hazır olamayacağı konusunda önemli sonuçları var. ”

Bir yorum bırakınız...

*

instagram içerik ihlali

Instagram Hikayelerinin Sıralanış Prensibi

İlk açıldığı zamanlarda Facebook gibi sosyal ağ olarak görülen İnstagram, artık başlı ...
MagSafe iphone 12

İPhone 12  MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

iPhone 12 serisinin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında hiç şüphe yok ki ...
paint arka plan silme

Paint Arka Planı Şeffaf Yapma

Bilgisayar kullanıp paint’i bilmeyen az insan vardır. Paint arka planı şeffaf yapma ...
facebok profil gizleme

Facebook Profili Nasıl Gizlenir?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, iletişimlerini sosyal medya platformları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir ...
dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...