Twitter Kasım Ayında Tüm Siyasi Reklamları Yasaklayacak | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Twitter Kasım Ayında Tüm Siyasi Reklamları Yasaklayacak

 

twitter

Şirketin CEO’su Jack Dorsey’in tweetlerine göre Twitter, 22 Kasım 2019 tarihinden sonra tüm siyasi reklamları yasaklıyor.

https://twitter.com/jack/status/1189634360472829952

Jack Dorsey twitter mesajında “Twitter’da tüm siyasi reklamları küresel olarak durdurma kararını verdik. Politik mesaj erişiminin satın alınması değil, kazanılması gerekiğine inanıyoruz. Neden mi? Bazı sebepler…..

Şirketin kararı, Facebook’un haftalarca bu konu üzerinde tartışmasından sonra geldi. Bu ayın başlarında, Joe Biden’ın 2020 başkanlık seçimi kampanyası, sahte veya yanıltıcı siyasi reklamlar yayınlamayı reddetmelerini isteyen Facebook, Twitter ve YouTube’a mektuplar verdi. Biden’in kampanyası, Başkan Donald Trump’ın yeniden seçim kampanyasında Biden ailesinin Ukrayna hükümeti ile ilişkisine dair temelsiz iddialarda bulunan bir dizi reklamın hedefi haline geldi.

Zamanın Verge tarafından elde ettiği bir yanıt mektubunda , Facebook, platformda yer alan reklamlarda politikacıların iddialarını gerçeğe uygun şekilde kontrol edemeyeceğini söyledi.

Facebook’un kamuoyuna açıklamasında “Bizim yaklaşımımız, Facebook’un özgür ifadeye olan temel inancına, demokratik sürece saygı duymaya ve özgür bir baskıyla olgun demokrasilerde siyasi konuşmanın şimdiden tartışmasız en tartışmalı konuşma olduğu inancına dayanıyor” dedi. küresel seçimlerden sorumlu politika direktörü, bu ayın başlarında söyledi. “Dolayısıyla, bir siyasetçi konuştuğunda veya bir reklam yaptığında, üçüncü şahıs denetçilerine göndermeyiz.”

Twitter, politikacıların platformunda yanlış açıklamalar yapmalarına engel olmak için bazı politikalar yürüttü, ancak henüz bunları kullanmadı . Bu yazın başlarında Twitter, Trump gibi kamuoyundaki tweet’leri kurallarını ihlal eden ve kullanıcıların paylaşma yeteneklerini kısıtlayan, ancak bugüne kadar herhangi bir tweet üzerinde uygulayamadığını belirtti.

Bir de USA Today Salı günü op-ed , Facebook katına aşağı politikam adayları yanlış bilgiyi artırmak için izin vermek. Facebook’un politika yönetimi direktörü Harbath ve Nell McCarthy, “Aday reklamlarda gerçeğin bekçisi olmamalıyız” dedi.

“Bu ifade özgür ifadeyle ilgili değil” dedi Dorsey. “Bu erişim için ödeme yapmakla ilgili. Politik konuşmaya erişimin artması için ücret ödemenin bugünün demokratik altyapısının ele almaya hazır olamayacağı konusunda önemli sonuçları var. ”

Bir yorum bırakınız...

*

apple kamera

Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu!

Apple kameralarını kapatan kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Kameraların kapatılıyor olmasının cihazlara zarar verebilecek ...
wordpress galeri

En İyi 5 WordPress Galeri Eklentisi

WordPress kullanımında galeri eklentisi  mutlaka olması gereken eklentiler arasında yerini alır. Zaten ...
microsoft onenote

Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar?

Microsoft OneNote, Office 365 ile birlikte not düzenlemek için kullanılabilen bir uygulamadır ...
kvk

KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK Garanti sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da ...
excel hızlı

Excel’de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Excel’ de hızlı doldurma özelliği son derece basit ve pratik bir şekilde ...
fotoğraf küçültme

3 Farklı Resim Küçültme Yöntemi ile Site Hızınızı Artırın!

Hemen her web tasarım uzmanı fotoğraf ve görselleri kullanmadan önce küçültme ihtiyacı ...
zararlı virüsler

En Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

En zararlı yazılım türleri, güvenli olmadan siteler yolu ile ya da pek ...
IQOO Z1 x 5G

2020 Yılının Beklenen Akıllı Telefonu IQOO Z1 x 5G Tanıtıldı! İşte, IQOO Z1 Fiyatı ve Özellikleri!

Son yılların fiyat performans telefonlarını üreten Vivo, 2020 yılına damgasını vuracak IQOO ...