Android Telefonda, RAM'i Hızlandırma Yöntemleri | Sonsuz Teknoloji

Android Telefonda, RAM’i Hızlandırma Yöntemleri

ram

Telefonunuz artık eskisi kadar hızlı değilse ve telefonda oyun oynayan biri iseniz RAM için yapacağınız bazı dokunuşlar, telefonunuzun performansını arttırır. Bu makalede Android telefonda RAM performansını arttırmaya yardımcı olacak adımlara göz atacağız.

Ne Kadar RAM Gerekiyor?

Android telefon normal çalışma durumunda yaklaşık 1,4 GB RAM kullanıyor. PUBG gibi bir oyunda o 1GB’ın üzerinde RAM harcanacaktır. Birden fazla tarayıcı açtığınızda da 1GB gibi bir RAM harcaması olacaktır.  Android telefonun ne kadar RAM harcadığına dair daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulama ile işiniz bittiğinde uygulamayı kapatın. Ekranın altında son aramaları gösteren tuşa basarak en son açılan uygulamaları yukarı iterek kapatın.

Facebook gibi uygulamalar RAM’i çok fazla harcayan uygulamadır. Maalesef bunun gibi uygulamar hayatımızım vazgeçilmezi olduğundan telefonda olmazsa olmaz uygulamalardandır.  Bu nedenle RAM kullanımını daha asgari düzeye indirmek için bu adımları uygulamanızda fayda vardır.

– Canlı duvar kağıtları veya çok fazla widget kullanmayın.

– Kullanmadığınız veya nadir kullandığınız uygulamaları kaldırın.

– Telefon ve uygulama güncellemelerini her daim yerine getirin.

– Fazla RAM harcayan uygulamalar yerine daha hafif çalışan uygulamaları araştırın ve onları kurun.

Uygulamaların “Lite” Versiyonlarını Kullanın

Kullandığınız uygulamanın “Lite” versiyonu varsa onu kullanın. Lite versiyonlar asıl uygulamadan daha hafif çalışan uygulamadır. Fazla RAM harcayan Facebook uygulamasının “Lite” versiyonu mevcuttur. Telefonunuz eski bir telefonsa kesinlikle “Lİte” versiyonu kullanmalısınız. Telefonunuzun performansını etkileyecektir. Facebook uygulaması ile Facebook Lite arasındaki farkı anlatan makalemize göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*