Twitter Listeler Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Twitter Listeler Nasıl Kullanılır?

twitter

Twitter, bazen yorucu olabiliyor. Çok fazla insanı takip ederken istemediğiniz tweetler, kötü şakalar, utanmaz kendini tanıtma, siyasi konular derken sıkıcı hal alabiliyor. Takibi de bırakmak istemiyorsunuz ancak görmekte istemiyorsunuz.

Bunun için listeler kısmından takip ettiğiniz kişileri gruplandırabilirsiniz. Böylelikle görmek istediğiniz grubu tıklayarak sadece o grubun tweetlerini görürsünüz.

KENDİNİZE ÖZEL LİSTELER YAPIN

Kendinize bir planlama yapın takipcilerinizi kendinize göre gruplandırın.  Twitter’ı açın, avatarınıza veya twitter profil adınıza tıklayarakkendi sayfanıza gidin “listeler” i seçin. Sağdaki panelde “yeni liste oluştur” düğmesini görürsünüz. Twitter, listelerinizi herkesin görebileceği “herkese açık ” veya sadece sizin görebileceğiniz “özel” seçeneği bulunmaktadır.  Listeler’in genel itibari ile oluşan kanı “özel” tercih edilmesidir.  Kendinize özel listeler oluşturmak için “özel”  seçin.

Liste-Olustur

 

Listenize isim verdikten sonra listenize takip listesini atamaya geldi. Takip listeniz kalabalıksa bu iş biraz zamanınızı alabilir. Listeye eklemek için “takip edilen” sayfanızdan her kişinin kartında görünür. Masaüstü bilgisayarda “takip ediliyor

” un yanında bulunan üst üstü üç nokta, mobil uygulamada profile girerek üst taraftaki küçük dişli çark simgesini tıklayıp “listelerden ekle / kaldır” ı seçerek oluşturduğunuz listelerden seçtiğiniz kişiyi hangi listede gözükmesini istiyorsanız. O kutucuğu işaretleyin. Listeden çıkarmak içinde çeltiği kaldırmanız yeterli olacaktır.

Oluşturduğunuz Listelere mobilden sol üst köşeden kendi twitter logonuzu tıklayarak açılan menüden ulaşabilirsiniz. Masaüstü uygulamasından ise “takipçiler“in hemen yan tarafındadır. Listeler’e girdiğinizde oluşturduğunuz liste’ye tıkladığınızda sadece o listedeki takip edilenlerin tweetlerini göreceksiniz.

Bir yorum bırakınız...

*