Twitter Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır ve Nasıl Etkin Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Twitter Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır ve Nasıl Etkin Kullanılır?

twitter
Sosyal medta denince ilk akla gelen platformlardan biri Twitter’dır. Dünyada 330 milyon aktif Twitter kullanıcısı var ve günlük 139 milyon kişi bu platformu kullanıyor.  Twitter takipçi sayınız az ise, bu makalede Twitter takipçi sayısı arttırmanın ve twitter’da etkin olmanın ipuçlarını sizinle paylaşacağız.

Twitter Profilinizi Optimize Edin

Öncelikle profilinizi optimize etmeniz gerekir. İstatistiklere tweetlerin yaklaşık % 15’inin bot olduğu söyleniyor, profilinizi botlardan ayırmanız gerekir. Bu şekilde, insanlar sizi Twitter’da takip etmek için sizin bot değil gerçek insan olduğunu bilmesi gerekir.

Twitter profilinizi optimize etmek için adımlar:

  • Profesyonel bir profil fotoğrafı kullanın – Twitter profil fotoğrafı sizin bir insan olduğunuzu belirtir.
  • Profiliniz eksiksiz olmalı – Profiliniz hakkında eksik bilgi verirseniz, insanlar size nasıl güvenebilir? Kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, çalıştığınız şirketi ve bulunduğunuz yeri tanımlalısınız.

Twitter profilinizi optimize ederek, sizi takip etmek isteyen kullanıcılarla ilgili olumlu bir ilk izlenim oluşturursunuz.

Tutarlı Tweet

Diğer sosyal medya platformlarının aksine, Twitter daha agresif bir içerik stratejisi gerektiriyor.
Tweet’lerinle tutarlı olmalısın. Bir araştırmaya göre günde 3 ila 7 tweet yapmanın etkileşimi artırdığını göstermektedir.

Bu 4 şeyi her gün yapın:

  • Günde en az beş kez Tweet atın
  • Her gün birkaç tweet’i yanıtlayarak bir tartışmaya katılın
  • Günde en az iki kez tweet’leri yanıtlayın
  • Zaman çizelgenizdeki tweet’leri yorumlayın

Buradaki fikir yalnızca kendinizi tanıtmak değil, aynı zamanda insanların sizden her zaman duymak istemelerini sağlayan yeni içerikleri paylaşmaktır. Bu şekilde, sizi zaman çizelgenize her gönderdiğinizde içeriğinizi okumayı umarak takip ederler.

Tweetlerinizde #Hashtags Kullanın

#Hashtags kullanmak, yazılarınızı SEO için optimize etmeye benzer. Hashtag’ler içeriğinizi aranabilir hale getirir. Bir araştırma, hashtag’li tweet’lerin katılımını tweet’lere göre % 12,6 oranında artırdığını gösteriyor.

Twitter’da hashtag’leri kullanarak Twitter hesabınızı hızlı bir şekilde genişletmek istiyorsanız mutlaka yapılması gereken bir şey. Hashtag’ler, tweet’lerinizi başlıklara göre sınıflandırmaya yardımcı olur, böylece kullanıcılar kullandığınız etiketlerin altında yayınlanan içeriği ararken, tweet’leriniz de aramalarında görür.

Bir  tweet’te en az 1 veya 2 hastag kullanın ve hastagların kullanıcıların amacına uygun tweetler olmasına özen gösterin. İlgili etiketlere sahip tweetler daha fazla ilgi görür.

Ayrıca, tweetlerinize çok fazla etiket eklenmesinin spam ve rahatsız edici görünmesine neden olacağını unutmayın. Sadece en fazla takipçiyi çeken hashtagleri arayın ve konuyla ilgilenin ve onları fazla kullanmamaya sınırlandırmaya çalışın.

Tweet’lerin Zamanlaması

Tweet’lerinizi doğru şekilde zamanlamak için hedef kitlenizin platformda ne zaman etkin olduğunu bilmeniz gerekir. Herkes uyurken gönderdiğiniz tweet’leri hiç kimse görmeyecek. Tweet atmak için takipçilerinizin ve gündemin etkin olduğu zamanları tercih edin. Bazı çalışmalar ve istatistikler, hafta içi günlerde, sabah erken saatlerde ve öğleden sonraları tweetlemeyi gösteriyor.

Görsel İçerik

İnsanlar metinden daha çok görsel içeriği severler. Tweet’leri görsel içerikle paylaşmak, daha fazla beğeni, paylaşım ve retweet çekebilir. Görseller her platformda olduğu gibi twitterda da ilgi çeker ve beğeni ve takip edilme olsalığınızı arttırır.

Tweetlerinizi Takibe alın

Yukarıdaki tüm stratejileri uyguladıktan sonra, tweetlerinizin aldığı geri bildirimi takip edin. Bu, hesabınızı daha nasıl optimize edebileceğinizi bilmenizi sağlayacaktır.

Günde en az 5 kez tweet göndermenin sizin için yeterli olup olmadığını veya hashtaglerdan gelen sonuçları görün. Hesabınızı doğru şekilde optimize etmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri toplamak için Twitter Analytics‘i kullanın.

İyi bir içerik stratejisi uygulayın, profilinizi optimize edin, yeni takipçileri çekmek için takipçilerinizle iletişim kurun ve Twitter’ınızı hızla takip etmek için yukarıda paylaştığımız ipuçlarını uygulayın.

Bir yorum bırakınız...

*