Windows 10'da Çocuk Hesabı Nasıl Açılır? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Çocuk Hesabı Nasıl Açılır?

windows çocuk

İnternet dünyası, zararlı ve yararlı bilgilerle dolu bir dünyadır. Çocuklarımızı bu dünyadan zarar görmeden internet’i kullanmalarını isteriz. Windows 10 bilgisayarda ebeveyn kontrolü ile çocuklarınızı İnternet dünyasının zararlarından koruyabilirsiniz.Windows 10 bilgisayarda,  çocuğunuzu güvenli bir İnternet ve bilgisayar kullanımı için Microsoft hesabınızda aile ayarlarını yönetebilirsiniz. Microsoft’un bu hizmetini kullanarak, çocuklarınızın İnternet etkinliklerine ilişkin raporları inceleyebilir veya çocuğunuzun Windows 10 bilgisayarında  geçireceği zamanı sınırlandırabilirsiniz. Ayrıca uygulamalar ve oyunlar için yaş ve ekran süresini kısıtlayabilir ve çocuklar için uygun olmayan web sitelerini ziyaret etmediklerinden emin olabilirsiniz.

Windows 10’da çocuklar için alt hesap oluşturma

Windows 10’da bir alt hesap oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

Çocuk hesabı

  • İkinci bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacaktır. Bilgisayarınızda hem yönetici microsoft hesabı hem de çocuk için oluşturucak alt hesap için ikinci bir microsoft hesabı gereklidir.
  • Windows 10’da “Ayarlar”ı açın .
  • “Hesaplar”ı tıklayın .
  • “Aile ve diğer kullanıcılar”ı tıklayın .
  • “Aileniz” bölümünün altında “Bir aile üyesi ekle” düğmesini tıklayın.

Çocuk hesabı ekle

  • Karşınıza “Çocuk ekleyin” ve “Yetişkin ekleyin” diye iki seçenek çıkacaktır, Burada “Çocuk ekleyin” seçeneğini seçin alt kısma da yetkilendirelecek çocuk hesabının Microsoft e-posta adresini yazın ve ileriye basarak adımları takip edin.

Hesap oluşturma işlemi sırasında çocuk e-posta hesabına “Davetiyeyi Kabul Et” maili gönderilecek. Bu işlem onaylandıktan sonra, çocuk için sınırlı erişime sahip standart bir hesap oluşturulma işlemi tamamlanacaktır.

Windows 10’da çocuk alt hesap nasıl yönetilir

Microsoft hesabında, aile ayarlarını kullanarak çocuk hesabını yönetebilirsiniz. Kontrol paneli kullanarak etkinlik raporlarını görüntüleyebilir ve uygulamalar ve oyunlar için ekran süresini sınırlandırabilirsiniz. İçerikler, uygulamalar ve oyunlar için derecelendirmeyi zorunlu kılabilirsiniz.

Windows 10’u kullanarak bir aile üyesinin hesabını yönetmek için şu adımları kullanın:

  • Ayarlar’ı açın
  • Hesaplar’ı tıklayın
  • Aile ve diğer kişiler’i tıklayın.
  • “Aileniz” altında, “Aile ayarlarını çevrimiçi yönet” seçeneğini tıklayın.

Aile ayarı yönetimi yapmanız için sayfa tarayıcıda açılacaktır.  Aile yönetimine ilişkin tüm işlemleri tarayıcıyı kullanarak Microsoft hesabınızlada yapabilirsiniz. Microsoft Aile yönetimi sayfasına ulaşmak için burayı tıklayın. Buradan çocuğunuzun bilgisayarı nasıl kullanmasına ilişkin tüm ayarları ve kısıtlamaları yapmanız gerekir.

Tüm kıstılamaları yaptıktan sonra, çocuğunuzun bilgisayarı bu kısıtlamalarla kullanabilmesi için hesabı eklediğiniz bilgisayarı, çocuğunuz için tanımladığınız hesap ile açmanız gerekecektir. Bilgisayar sizin belirlediğiniz kısıtlamalar doğrultusunda çalışacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*