Sigarayı Bırakmanın Yolları | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Sigarayı Bırakmanın Yolları

stop smking 

Sizlerde bu makalemizi okumaya karar verdiyseniz, sigarayı bırakmak için bir adım attınız demektir. İnsan karar verdikten sonra gerçekten sigaradan kurtulabilir. Sigara içenlerin çoğunda kalıcı öksürme ve boğazlarında yanmalar meydana gelir, bunlardan kurtulmanız için yapmanız gereken sigara içmemek olacaktır. Sigarayı bırakmak isteyenlerdenseniz aşağıdaki makalemizi okumaya başlayabilirsiniz. Sizlere birkaç ipucu..

Sigarayı İçenler İçin Birinci Adım; Kara Vermektir

İnancınız varsa ve gerçekten istiyorsanız başarırsınız, diyebiliriz. Burada birinci önceliğiniz “Karar vermek” olacaktır. Sigara içmek sizlere neler kazandırıyor, bir kafanızdan geçirin ve bunları bir not kağıdına yazın. Burada eksilerinin fazla olduğunu sizlerde göreceksiniz, o zaman bir an önce bırakmanız gerekir?

Sigara bırakma konusunda karar verdiyseniz ve düşünüyorsanız; kendinize ufak testler uygulayınız. Bu yapacaklarınız sayesinde sigarayı bırakmada önemli adımlar atmışsınız demektir. İnsan karar verme aşamasına girmişse, geri dönüşü olmayacaktır. Bu da iyi bir şeydir. Sigara içmek size ve çevrenizdekilere zararlar veriyorsa (sağlık açısından ve ekonomik anlamda), bu da kararınızı uygulamanız için üzerinizde baskı oluşturacaktır. İnternet üzerinden bağımlılık durumunuzu gözden geçirebileceğiniz, testleri çözmenizde fayda olacaktır.

Sigarayı Bırakmayı Başarmak ve Diğer Yolları

Sigara içenler için en önemli etken çevrenizde ki koşullardan etkilenmeleridir. Yaşadığınız çevre koşullarında iyileştirmeler yapınız. Burada; stres ve kaygı düzeyinizi düzenlemeniz gerekir. Sigarayı bırakmada başarısız olabilirim, düşüncesine kapılmamalısınız. Daha önce başardığınız ve inandığınız kararlarınıza bakın ve sigarayı bırakmaya biraz daha yaklaşın. İnancınız sizlere burada yardımcı olacaktır.

Çevrenizde sigara içen kişilerden uzak durmanızda fayda var. Yediğiniz ve içtiğiniz şeylere özen gösterin. Size sigarayı hatırlatan (arkadaş, yiyecek ve içeceklerden), uzak durunuz. Yanınızda içen arkadaşınız varsa, sohbet bitene kadar sizin yanınızda içmemesini söyleyebilirsiniz.

Yeme içme alışkanlıklarında yapılan ufak değişikler size yardımcı olacaktır. Meyve ve sebzeler, sizin sigara içme alışkanlığınızı etkilerler, çünkü çiğ sebzeler tüketenlerin sigara içmelerini azalttıkları görülmüştür. Sizler için önerimiz, bol bol su içmenizdir. Su toksinleri uzak tutmak için birebirdir.

Sigarayı bıraktığınızı düşünelim; burada kendinizi eğlendirecek ve motive edecek hediyeler alarak, kararınızı uygulamada yardımcı olacaktır. Sigara tüketimini arttıran içeceklerden uzak durunuz. Kahve ve çay tüketimi, sizlerin daha çok sigara içmeye zorlayabilir, bu tüketimlerinizi dengelemeniz gerekir. Sigara tüketiminden vazgeçmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir; sabırlı ve kararlı olmanız gerecektir.

Burada bir hataya düşmeyin, bir kere daha içsem ne olur diye düşünmeyin, sonra tekrar tekrar içebilirsiniz. Sigara sizin bir düşmandır, tekrar tekrar sizi içmeye zorlayacaktır. Bırakmada kararlı olmanızda fayda var. Düşmanla savaşmanız için, onu tamamen aklınızdan ve cebinizden uzak tutmanızda fayda olacaktır. Bir tek sigara bile günlerce vücutta kalır, vücuttan atılması uzun bir zaman alır. Bunları düşünün ve sigaradan uzak durun.

Bir yorum bırakınız...

*

google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...