Sigarayı Bırakmanın Yolları | Sonsuz Teknoloji

Sigarayı Bırakmanın Yolları

stop smking 

Sizlerde bu makalemizi okumaya karar verdiyseniz, sigarayı bırakmak için bir adım attınız demektir. İnsan karar verdikten sonra gerçekten sigaradan kurtulabilir. Sigara içenlerin çoğunda kalıcı öksürme ve boğazlarında yanmalar meydana gelir, bunlardan kurtulmanız için yapmanız gereken sigara içmemek olacaktır. Sigarayı bırakmak isteyenlerdenseniz aşağıdaki makalemizi okumaya başlayabilirsiniz. Sizlere birkaç ipucu..

Sigarayı İçenler İçin Birinci Adım; Kara Vermektir

İnancınız varsa ve gerçekten istiyorsanız başarırsınız, diyebiliriz. Burada birinci önceliğiniz “Karar vermek” olacaktır. Sigara içmek sizlere neler kazandırıyor, bir kafanızdan geçirin ve bunları bir not kağıdına yazın. Burada eksilerinin fazla olduğunu sizlerde göreceksiniz, o zaman bir an önce bırakmanız gerekir?

Sigara bırakma konusunda karar verdiyseniz ve düşünüyorsanız; kendinize ufak testler uygulayınız. Bu yapacaklarınız sayesinde sigarayı bırakmada önemli adımlar atmışsınız demektir. İnsan karar verme aşamasına girmişse, geri dönüşü olmayacaktır. Bu da iyi bir şeydir. Sigara içmek size ve çevrenizdekilere zararlar veriyorsa (sağlık açısından ve ekonomik anlamda), bu da kararınızı uygulamanız için üzerinizde baskı oluşturacaktır. İnternet üzerinden bağımlılık durumunuzu gözden geçirebileceğiniz, testleri çözmenizde fayda olacaktır.

Sigarayı Bırakmayı Başarmak ve Diğer Yolları

Sigara içenler için en önemli etken çevrenizde ki koşullardan etkilenmeleridir. Yaşadığınız çevre koşullarında iyileştirmeler yapınız. Burada; stres ve kaygı düzeyinizi düzenlemeniz gerekir. Sigarayı bırakmada başarısız olabilirim, düşüncesine kapılmamalısınız. Daha önce başardığınız ve inandığınız kararlarınıza bakın ve sigarayı bırakmaya biraz daha yaklaşın. İnancınız sizlere burada yardımcı olacaktır.

Çevrenizde sigara içen kişilerden uzak durmanızda fayda var. Yediğiniz ve içtiğiniz şeylere özen gösterin. Size sigarayı hatırlatan (arkadaş, yiyecek ve içeceklerden), uzak durunuz. Yanınızda içen arkadaşınız varsa, sohbet bitene kadar sizin yanınızda içmemesini söyleyebilirsiniz.

Yeme içme alışkanlıklarında yapılan ufak değişikler size yardımcı olacaktır. Meyve ve sebzeler, sizin sigara içme alışkanlığınızı etkilerler, çünkü çiğ sebzeler tüketenlerin sigara içmelerini azalttıkları görülmüştür. Sizler için önerimiz, bol bol su içmenizdir. Su toksinleri uzak tutmak için birebirdir.

Sigarayı bıraktığınızı düşünelim; burada kendinizi eğlendirecek ve motive edecek hediyeler alarak, kararınızı uygulamada yardımcı olacaktır. Sigara tüketimini arttıran içeceklerden uzak durunuz. Kahve ve çay tüketimi, sizlerin daha çok sigara içmeye zorlayabilir, bu tüketimlerinizi dengelemeniz gerekir. Sigara tüketiminden vazgeçmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir; sabırlı ve kararlı olmanız gerecektir.

Burada bir hataya düşmeyin, bir kere daha içsem ne olur diye düşünmeyin, sonra tekrar tekrar içebilirsiniz. Sigara sizin bir düşmandır, tekrar tekrar sizi içmeye zorlayacaktır. Bırakmada kararlı olmanızda fayda var. Düşmanla savaşmanız için, onu tamamen aklınızdan ve cebinizden uzak tutmanızda fayda olacaktır. Bir tek sigara bile günlerce vücutta kalır, vücuttan atılması uzun bir zaman alır. Bunları düşünün ve sigaradan uzak durun.

Bir yorum bırakınız...

*

internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...
gmail-karanlık-mod3

Gmail’de E-postaya Son Kullanma Tarihi Nasıl Eklenir?

Gmail ile gönderilen e-postalar için son kullanma tarihi ayarlayabilirsiniz. E-posta karşıya ulaştıktan ...