Sigarayı Bırakmanın Yolları | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Sigarayı Bırakmanın Yolları

stop smking 

Sizlerde bu makalemizi okumaya karar verdiyseniz, sigarayı bırakmak için bir adım attınız demektir. İnsan karar verdikten sonra gerçekten sigaradan kurtulabilir. Sigara içenlerin çoğunda kalıcı öksürme ve boğazlarında yanmalar meydana gelir, bunlardan kurtulmanız için yapmanız gereken sigara içmemek olacaktır. Sigarayı bırakmak isteyenlerdenseniz aşağıdaki makalemizi okumaya başlayabilirsiniz. Sizlere birkaç ipucu..

Sigarayı İçenler İçin Birinci Adım; Kara Vermektir

İnancınız varsa ve gerçekten istiyorsanız başarırsınız, diyebiliriz. Burada birinci önceliğiniz “Karar vermek” olacaktır. Sigara içmek sizlere neler kazandırıyor, bir kafanızdan geçirin ve bunları bir not kağıdına yazın. Burada eksilerinin fazla olduğunu sizlerde göreceksiniz, o zaman bir an önce bırakmanız gerekir?

Sigara bırakma konusunda karar verdiyseniz ve düşünüyorsanız; kendinize ufak testler uygulayınız. Bu yapacaklarınız sayesinde sigarayı bırakmada önemli adımlar atmışsınız demektir. İnsan karar verme aşamasına girmişse, geri dönüşü olmayacaktır. Bu da iyi bir şeydir. Sigara içmek size ve çevrenizdekilere zararlar veriyorsa (sağlık açısından ve ekonomik anlamda), bu da kararınızı uygulamanız için üzerinizde baskı oluşturacaktır. İnternet üzerinden bağımlılık durumunuzu gözden geçirebileceğiniz, testleri çözmenizde fayda olacaktır.

Sigarayı Bırakmayı Başarmak ve Diğer Yolları

Sigara içenler için en önemli etken çevrenizde ki koşullardan etkilenmeleridir. Yaşadığınız çevre koşullarında iyileştirmeler yapınız. Burada; stres ve kaygı düzeyinizi düzenlemeniz gerekir. Sigarayı bırakmada başarısız olabilirim, düşüncesine kapılmamalısınız. Daha önce başardığınız ve inandığınız kararlarınıza bakın ve sigarayı bırakmaya biraz daha yaklaşın. İnancınız sizlere burada yardımcı olacaktır.

Çevrenizde sigara içen kişilerden uzak durmanızda fayda var. Yediğiniz ve içtiğiniz şeylere özen gösterin. Size sigarayı hatırlatan (arkadaş, yiyecek ve içeceklerden), uzak durunuz. Yanınızda içen arkadaşınız varsa, sohbet bitene kadar sizin yanınızda içmemesini söyleyebilirsiniz.

Yeme içme alışkanlıklarında yapılan ufak değişikler size yardımcı olacaktır. Meyve ve sebzeler, sizin sigara içme alışkanlığınızı etkilerler, çünkü çiğ sebzeler tüketenlerin sigara içmelerini azalttıkları görülmüştür. Sizler için önerimiz, bol bol su içmenizdir. Su toksinleri uzak tutmak için birebirdir.

Sigarayı bıraktığınızı düşünelim; burada kendinizi eğlendirecek ve motive edecek hediyeler alarak, kararınızı uygulamada yardımcı olacaktır. Sigara tüketimini arttıran içeceklerden uzak durunuz. Kahve ve çay tüketimi, sizlerin daha çok sigara içmeye zorlayabilir, bu tüketimlerinizi dengelemeniz gerekir. Sigara tüketiminden vazgeçmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir; sabırlı ve kararlı olmanız gerecektir.

Burada bir hataya düşmeyin, bir kere daha içsem ne olur diye düşünmeyin, sonra tekrar tekrar içebilirsiniz. Sigara sizin bir düşmandır, tekrar tekrar sizi içmeye zorlayacaktır. Bırakmada kararlı olmanızda fayda var. Düşmanla savaşmanız için, onu tamamen aklınızdan ve cebinizden uzak tutmanızda fayda olacaktır. Bir tek sigara bile günlerce vücutta kalır, vücuttan atılması uzun bir zaman alır. Bunları düşünün ve sigaradan uzak durun.

Bir yorum bırakınız...

*

instagram içerik ihlali

Instagram Hikayelerinin Sıralanış Prensibi

İlk açıldığı zamanlarda Facebook gibi sosyal ağ olarak görülen İnstagram, artık başlı ...
MagSafe iphone 12

İPhone 12  MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı Android Cihazlarda Çalışır mı?

iPhone 12 serisinin en fazla dikkat çeken özellikleri arasında hiç şüphe yok ki ...
paint arka plan silme

Paint Arka Planı Şeffaf Yapma

Bilgisayar kullanıp paint’i bilmeyen az insan vardır. Paint arka planı şeffaf yapma ...
facebok profil gizleme

Facebook Profili Nasıl Gizlenir?

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, iletişimlerini sosyal medya platformları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir ...
dpı butonu

Mouseda DPI değeri Nedir? Ne işe yarar?

Bazı zamanlar özellikle mobil oyunlarda sıkça rakipten önce ateş etme tuşuna bastığımızı ...
tp link modem

TP- Link Modem Wi-Fi Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme işlemini internet ve bilgisayar güvenliğimiz için belirli aralıklarla yapmalıyız ...
pubg experimantal server ve test server

PUBG Experimental Server Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl İndirilir?

Oyun piyasasına sunulduğu günden bu yana ortalığı kasıp kavuran PUBG’nin iki farklı ...
ekran klavyesi

Windows Açılırken Ekran Klavyesini Otomatik Başlatma

Bilgisayarlarımızın giriş birimi olan donanımsal klavyelerde herhangi bir sorun yaşamamız durumunda Windows’un ...