Windows 10'da Klasör Simgesi Nasıl Değiştirilir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Klasör Simgesi Nasıl Değiştirilir?

windows 10 icon

Windows 10, oluşturduğunuz tüm klasörler için standart sarı klasör simgesini kullanır. Kütüphaneleriniz biraz farklı ikonlara sahiptir, ancak diğer tüm klasörler için aynı simge kullanılır. Windows 10’da kendiniz için özel bir klasör simgesi ayarlayabilirsiniz. Simge değiştimek yerine üçüncü taraf uygulama ile klasör renklerini de değiştirebilrsiniz. Klasör renklerinin nasıl değiştireleceğini bu makaleden öğrenebilirsiniz.

Özel klasör simgesi

Yapmanız gereken ilk şey bir klasör simgesi bulmak. Normalde simgeleri çevrimiçi ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ancak simge olarak çalışan güzel bir PNG resminiz varsa, bunu bir ICO dosyasına da dönüştürebilirsiniz. Bir dosyayı PNG’den ICO’ya dönüştürüyorsanız bunun için bir çok ücretsiz uygulama ve çevrim içi araç vardır.  ICO Convert adlı ücretsiz bir çevrimiçi web servisini kullanabilirsiniz.. PNG görüntüsünü yükleyin ve Windows 10 için bir ICO dosyasına dönüştürün. Bu kadar kolay.

ico convert

İstediğiniz ICO dosyasına sahip olduğunuzda, istediğiniz herhangi bir klasörün klasör simgesini değiştirebilirsiniz. Simgeyi değiştirmek istediğiniz klasöre gidin ve sağ tıklayın. İçerik menüsünden Özellikler’

i seçin. Özellikler penceresinde Özelleştir sekmesine gidin ve alt kısımdaki Simge Değiştir simgesini tıklayın. Açılan pencerede Gözat düğmesine tıklayın ve kullanmak istediğiniz ICO dosyasını seçin. Tamam‘ı ve Uygula’yı tıklayın.

folder icon

Masaüstünüze geri dönün, boş bir alana sağ tıklayın ve içerik menüsünden Yenile’yi seçin. Açtığınız tüm Dosya Gezgini pencereleri için tekrarlayın. Klasör şimdi yeni, özel simgesiyle görünecektir.

Geri değiştirmek oldukça kolay. Daha önce yaptığınız yolları takip edin veya sadece Varsayılanı Yükle düğmesini tıklayın.

Bu değişiklik her bir klasör için geçerlidir.  Bu, sisteminizdeki diğer tüm klasörlerin  Windows 10’da ayarlanan varsayılan sarı klasör simgeyi kullanacağı anlamına gelir. Aynı anda birden fazla klasör için varsayılan klasör simgesini değiştirebilen uygulamalar da vardır. Ayrıca, tüm kullanıcılar için varsayılan simgeyi değiştirebilecek uygulamalar da vardır.

 

Bir yorum bırakınız...

*

Hacker

İnternet’ten Hacker Kiralanabilir mi?

Bir çok film ve dizide hacker kiralandığını görmüşsünüzdür. Filmlerde kiralanan hackerlar gerçek ...
google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...