Yeni Android Sürümü Android 12 Özellikleri ∞ Sonsuz Teknoloji

Yeni Android Sürümü Android 12 Özellikleri

Android sürümü

Yeni Android sürümü Android 12’nin önümüzdeki dönemlerde birçok cihazla beraber kullanıcılara sunulması bekleniyor. Kullanıcıların merakla beklediği bu yeni sürümle beraber gelecek birçok yeni özellik bulunuyor. Bu özelliklerden bazılarının kullanıcılar tarafından normal karşılanabileceğini söyleyebiliriz.

Ancak tabi ki yeni sürümün özellikleri arasında kullanıcıları mutlu edebilecek bazı özelliklerde yer alıyor. Kısacası Android sürümleri arasında yer alacak yeni sürüm kullanıcılara güzel bir deneyim sunacak gibi gözüküyor. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmadan Android 12’nin dikkat çeken bazı özelliklerine birlikte daha yakından göz atalım.

Yeni Android Sürümü Android 12’nin Ön Plana Çıkan Bazı Özellikleri

Tek Elle Kullanım Daha Kolay Hale Gelecek

Yayınlanacak yeni Android sürümü içerisinde yeni bir tek elle kullanım modu yer alıyor. Özellikle büyük ekranlı telefonların normal şartlarda tek elle kullanımı oldukça uğraştırıcı olabiliyor. Ancak yeni güncelleme sonrasında cihazlarını tek elle kullanmak isteyen kullanıcılar için yeni bir mod yayınlanacak. Böylece kullanıcılar cihazlarını daha rahat şekilde tek elle kullanabilecekler.

Tek Ekranda İki Uygulama Açılabilecek

Android 12

Aynı anda birden fazla uygulama açmak isteyen kullanıcılar için sevindirici bir haberimiz var. Çünkü yeni Android sürümü sonrasında kullanıcılar cihazlarında Edge panelini kullanarak aynı anda iki uygulama çalıştırabilecekler.

AVIF Resim Formatı Desteği Gelecek

AVIF Resim Formatı

Yayınlanacak yeni Android 12 sürümü ile birlikte varsayılan sıkıştırılmış fotoğraf formatı artık JPEG olmayacak. Yeni sürüm sonrasında cihazlar, JPEG formatından daha kaliteli olan AVIF resim formatını destekleyecek.

Alınan Ekran Görüntülerinde Daha Fazla Düzenleme Yapılabilecek

Alınan Ekran Görüntüleri

Normal şartlarda Android cihazlarınızda aldığınız ekran görüntülerinde birçok düzenleme yapabiliyorsunuz. Ancak Android 12 ile birlikte aldığınız ekran görüntülerinde daha gelişmiş seçenekler bulunacak. Yani yeni sürüm ile birlikte aldığınız ekran görüntülerinde daha fazla düzenleme yapabileceksiniz.

 

Bildirimler Bölümü Yenilenecek ve Bildirimler Belli Süre Boyunca Sessize Alınabilecek

Bildirimler Bölümü

Yeni Android sürümü ile birlikte bildirimler bölümü kullanıcıların karşısına daha farklı şekilde çıkacak. Çünkü bu bölümün daha etkili kullanılabilmesi ve hoş görünmesi için bazı iyileştirmeler yapılmış durumda. Bunun yanı sıra Android 12 ile birlikte kullanıcılar, bildirimleri 15 veya 30 dakika ya da 2 saat boyunca sessize alabilecekler.

Simgelerin Renkleri Seçtiğiniz Duvar Kağıdıyla Uyumlu Olacak

Simgelerin Renkleri Seçtiğiniz

Yeni sürümün bir diğer dikkat çeken özelliği ise simgelerin duvar kağıdıyla uyumlu hale gelmesi. Yeni Android sürümü ile birlikte ekrandaki simgeler seçtiğiniz duvar kağıdının temel rengiyle uyumlu hale gelecek. Böylece kullanıcıların gözüne daha hoş gelen bir görünüm elde edilebilecek.

Ses Kaynağı Seçimi Yapılabilecek

Ses Kaynağı

Android 12 sayesinde artık hızlı ayarlar bölümünde karşımıza çıkan müzik çalar kontrol penceresi değiştirilebilecek. Üstelik müzik çalar bildirimine uzun basılarak özel ayarlardan bu müzik çaların hangi uygulamalarda çalışacağı seçilebilecek. Örneğin, müzik çaları Spotify için kapatırsanız müzik çalarda Spotify görünmeyecek.

Yeni Android sürümü Android 12’nin dikkat çeken bazı özellikleri bu şekilde oluşuyor.

Bir yorum bırakınız...

*