YouTube, Eski Apple TV Modelleri İçin Desteği Sonlandırıyor ∞ Sonsuz Teknoloji

YouTube, Eski Apple TV Modelleri İçin Desteği Sonlandırıyor

apple tv youtube

Apple TV, Apple şirketinin çok güzel bir medya akış cihazıdır. Her teknoloji şirketi her ürününü her yıl yeniliklerle getirir. Bir ürünün yeni versiyonları çıktıkça eski versiyonlara yavaş yavaş veda ediliyor. Üçüncü nesil Apple TV, 2012’de piyasaya çıktı. Apple TV HD ve Apple TV 4K modelleri, 2015 ve 2017’de kendi lansmanlarını gördü. Bu süreçten etkilenen Apple cihazlardan biri de Apple TV’dir. Eski bir Apple TV cihazınız varsa yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Apple, Apple TV medya akışı kutusu için önümüzdeki aydan itibaren YouTube uygulama desteğini kesecek ve Eski üçüncü nesil Apple TV cihazda YouTube içeriğini izlemek için tek seçenek AirPlay olacak. 9to5Mac haberine göre, “Mart ayının başlarından itibaren YouTube uygulaması artık Apple TV’de (3. nesil) kullanılamayacak” olarak paylaştı.

Eski Apple TV’lerde YouTube Nasıl İzlenir?

Yapılan bu duyurunun aslında kullanıcıları paniğe sürüklemesine gerek yok eski Apple Tv’lerde Youtube’u AirPlay ile izlemeye devam edilebilecek. Direkt olarak Apple TV cihazı üzerinden Youtube izlenmesi sonlandırılıyor. Ancak, Apple TV’leri kullanan kullanıcıların AirPlay ile YouTube videolarını izlemeye devam edebilecek.

YouTube Değişikliği Onaylıyor

Bir YouTube sözcüsü, yaptığı açıklamada Apple TV için Youtube’un sonlandırmasını onayladı. YouTube sözcüsü “Kullanıcılarımızın YouTube’da en iyi deneyimi yaşamaları için sürekli çalışıyoruz ve zaman zaman desteklenen cihazlar listemizde değişiklikler yapmamız gerekiyor. Mart ayının başlarından itibaren YouTube uygulaması artık Apple TV üçüncü nesil cihazlarda kullanılamayacak.

” şeklinde açıklama yaptı

Apple TV HD ve Apple TV 4K

Bu değişiklik tüm Apple TV cihazlar için geçerli değildir Sadece 2012 yılında piyasaya sürülen 3, nesil Apple TV cihaz için geçerlidir. Apple TV HD ve Apple TV 4K sahiplerini etkilemeyecektir. Bu cihazlar için üçüncü taraf geliştirmeyi desteklemesinden dolayı bir sorun olmayacaktır.  App Store sayesinde Apple TV HD ve Apple TV 4K sahipleri, YouTube dahil üçüncü taraf uygulamaları indirebilir ve kullanabilir.

İlgili: Apple TV Nedir? Ne İşe Yarar?

Eski  üçüncü nesil Apple TV’ler Apple tarafından önceden yüklenmiş yazılıma güveniyor. Bu nedenle, bu modeller, App Store’u desteklemedikleri için üçüncü taraf uygulamaları indiremez ve kullanamaz.

Bir yorum bırakınız...

*