ZTE, Uzun Süredir Beklenen Axon 11 5G’yi Duyurdu | Sonsuz Teknoloji

ZTE, Uzun Süredir Beklenen Axon 11 5G’yi Duyurdu

ZTE aXON 11 5G

5G destekli telefonlar için bir hamle de Axon 11 5G ile ZTE firmasından geldi. Çinli firma, 5G destekli akıllı telefonunu resmi olarak duyurdu.

Daha önce tasarımı hakkında fikir sahibi olduğumuz Axon 11 5G’nin ZTEtarafından yakın zamanda duyurulacağı biliniyordu. Ancak cihazın bir amiral gemisi olup olmadığı ve özelliklerinin ne şekilde olacağı merak konusuydu. Yakın zamanda ortaya çıkan bir poster ile kullanıcıların aklında ki soruların çoğu cevaplanmıştı. Ortaya çıkan posterde cihazın bazı özellikleri yer alıyordu. Bu özelliklerle birlikte yeni akıllı telefonun bir amiral gemi olup olmayacağı da biraz olsun netleşmişti. ZTE firması da merak edilen telefonun duyurusunu yaparak özelliklerini ve fiyatını paylaştı. Böylece kullanıcıların akıllarındaki sorular da cevaplanmış oldu. Çinli akıllı telefon şirketine ait yeni cihazınözelliklerine ve fiyatına birlikte göz atalım…

ZTE Axon 11 5Gcihazının özellikleri belli oldu

Detaylara geçmeden önce cihazın özelliklerinin beklenenden biraz aşağı kaldığını belirtmekte fayda var. Ancak telefon yine de hiçte küçümsenemeyecek özelliklere sahip. Birkaç gün önce Weibo’da telefona ait bazı özellikler yayınlanmıştı.Özellikleri ile bir amiral gemisi olmayan ancak yine de ilgi çekici detaylara sahip olan ZTE Axon 11 5G özellikleri şu şekilde;

6.47 inç hiperbolik kavisli AMOLED ekran

6.47 inç ile yeterli büyüklüğe sahip ekran 2340×1080 gibi bir çözünürlüğe sahip. Ekranı diğerlerinden farklı kılan önemli özellik ise hiperbolik kavisli olması. Ayrıca son dönemlerde akıllı telefonların standardı diyebileceğimiz AMOLED ekran, bu telefonda da kendine yer bulabilmiş.

64 MP başta olmak üzere toplam 4 arka kamera

Son zamanlarda cihazların arka kısımda 3 hatta 4’lü kamera tercih ettiğini biliyoruz. Bu cihazda da 4 kamera yer alacak ve birincil kamera 64 MP çözünürlüğünde olacak. Ana kameranın haricinde 3 ek kamera daha bulunuyor. Bu kameralardanultra geniş açılı olanı 8MP, makro kamera ve derinlik sensörü ise 2 MP çözünürlüğe sahip. Ayrıca cihazın önünde bir çentik olduğunu ve çentikte 20 MP çözünürlüğünde bir ön kamera yer aldığını da belirtelim.

Qualcomm Snapdragon 765G işlemci

Bilgilere göre ZTE Axon 11 5G’de Snapdragon 765G işlemcisiyer alacak. Snapdragon’ın 5G destekli işlemcisi, 2019 yılının sonlarında güçlü Snapdragon 865 5G ile birlikte tanıtılmıştı. Ancak genelde amiral gemilerde kullanılan 865 5G yerine bu cihazda 765G kullanılacak. Birkaç gün önce çıkan bazı özellikler telefonun zaten amiral gemisi olmayacağını doğruluyordu. O yüzden bu durum da pek şaşırtıcı değil. İşlemcinin yüksek performanslı çekirdeği 2.4 GHz hız sunuyor. Ayrıca işlemcide 2.2 GHz hızında bir başka yüksek performanslı çekirdek yer alıyor.76 5G video çekiminde ise 4K 30 FPS ve Full HD 120 FPS kayıt imkanı sunuyor. Son olarak Snapdragon76 5G’de 5G entegre modem olduğunu 865 5G’de ise entegre modem bulunmadığını da belirtelim.

6/8 GB RAM ve 128/256 GB depolama seçenekleri

Günümüzün akıllı telefonlarının çoğunda yer alan yüksek RAM ve depolama boyutları Axon 11 5G ile de karşımıza çıkıyor. ZTE, yeni akıllı telefonunda 6 ve 8 GB RAM seçenekleri sunacak. Ayrıca bu yüksek RAM miktarının yanında firma, 128 ve 256 GB depolama seçenekleri sunacak. Yani firma bu konuda oldukça ideal davranmış diyebiliriz.

4.000 mAh batarya ve 15w hızlı şarj desteği

Cihaz 4.000 mAh batarya ile kullanıcılara sunulacak. Ayrıca cihazın 15w hızlı şarj desteği ile geleceğini de belirtelim. Bu iki özelliğin yanına eklemek istediğimiz çok önemli bir detay daha var. ZTE firmasının yeni cihazı sadece 168 gram ağırlığında. Bu ağırlık ile birlikte cihaz, 5G akıllı telefonlar arasında ki en az ağırlığa sahip. Yani telefonun özellikleri yüksek ancak ağırlığı düşük diyebiliriz. Ayrıca cihazın Android 10 ile geleceğini de belirtmekte fayda var.

ZTE Axon 11 5G fiyatı ne kadar olacak?

Özellikleri bir kenara bırakırsak, ZTE Axon 11 5G fiyatı birçok kişi tarafından merak edilenler arasındaydı. Bir amiral gemisi olması beklenen cihazın orta segmente yakın bir cihaz olacağı ortaya çıktığında kullanıcılar bir hayli şaşırmıştı. ZTE firmasının yeni akıllı telefonunun fiyatı ise özellikleri ile beraber duyuruldu. Axon 11’in 6 GB RAM ve 128 GB depolamalı versiyonu 380 dolar olacak. 8 GB RAM ve 128 GB depolamalı versiyonu da 420 dolara satışa sunulacak. Son olarak cihazın 8 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesi olan versiyonunun 475 dolar olacağını da belirtelim.

Bir yorum bırakınız...

*