2019 Yılında En Çok Satan Akıllı Telefonlar Omdia İsimli Şirket Tarafından Açıklandı | Sonsuz Teknoloji

2019 Yılında En Çok Satan Akıllı Telefonlar Omdia İsimli Şirket Tarafından Açıklandı

2019 en çok satan telefonlar

2019 yılındaen çok satan akıllı telefonlar listesi Omdia isimli şirket tarafından açıklandı. İphone elde ettiği başarılı satış rakamlarıyla yine dikkatleri üzerine çekmiş durumda.Cep telefonları artık neredeyse herkesin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Git gide gelişmekte olan telefonlar artık küçük ve güçlü bir bilgisayar görevi görüyorlar. Günümüzde cep telefonlarıyla bilgisayarda yapılabilen birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Telefonlarda yer alan farklı işletim sistemleri ise kullanıcıların seçeneklerini çoğaltabilmekte.

Özellikle Android ve iOS işletim sistemlerinin piyasa da büyük bir rekabet içerisinde oldukları apaçık ortada. Kullanıcılar bu rekabet sebebiyle hangi işletim sisteminin veya telefon modellerinin daha çok tercih edildiğini merak edebiliyorlar. Omdia isimli araştırma şirketi ise cep telefonlarının yıl içerisinde ne kadar satıldıklarını araştırıyor. Bu liste de özellikle iPhone markasının yükselen başarısı dikkat çekiyor.

2019’da En Çok Satan Akıllı Telefonlar Hangileri?

2019 satılan telefon istatistlik

En çok satan akıllı telefonlar listesinin başında 46.3 Milyon satışla iPhone XR yer alıyor. Hemen arkasında ise yine Apple firmasının bir başka modeli yer alıyor. iPhone 11, 37.3 milyon gibi yüksek bir rakamıyla 2.sıradan listeye giriş yapıyor.Samsung firmasının ise liste de olmamasını düşünmek bir hata olurdu.

Samsung ürettiği 3 modeli ile 3. 4. ve 5. Sıraları kapmış durumda. Bu modellerden Galaxy A10 30,3 milyon, Galaxy A50 24,2 milyon, Galaxy A20 ise 19,2 milyon satış gerçekleştirmiş. Son zamanlarda çıkış yakalayan Çinli dev firma Xiaomi de liste de kendine yer bulmuş. Xiaomi, Redmi Note 7 modeliyle listeye 16,4 milyon satışla 8.sıradan giriyor.

2018 Yılının En çok Satan Akıllı Telefonu iPhone 8 Olmuştu

2018 en çok satılan telefonu

 

2019 yılında başarılı satış rakamlarıyla dikkat çeken Apple firması geçtiğimiz sene de listenin tepesinde yer alıyordu. Listenin 1.sırasında iPhone 8, 31.5 milyon satış rakamıyla kendine yer bulmuştu. Çıktığı tarihten itibaren çok fazla tercih edilen iPhone X ise 27.5 milyon ile 2.sıradaydı. Son olarak iPhone 8 Plus ise 25.6 milyon ile 3.sırada yer alıyordu. 2018 en çok satan akıllı telefonlar

listesinde iPhone, bu sonuçlar ile ilk 3 sırayı kapmayı başarmıştı.

iPhone Neden Daha Fazla Tercih Ediliyor?

Birçok markanın Android işletim sistemini kullandığını biliyoruz. Apple markası da farkını burada ortaya koyuyor. Birçok markanın aksine kendi işletim sistemini kullanan iPhone, bu detayla rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor. Her ne kadar piyasa da çok fazla Android kullanan marka olsa da bunlardan birisinde problem olduğunda kullanıcılar endişeleniyorlar. iPhone ise kendi geliştirdiği iOS işletim sistemini sadece kendi telefonlarında kullanıyor. Bu durum hem telefonun daha stabil çalışmasını sağlıyor hem de kullanıcılarda güven hissi oluşturuyor.

neden iphone

Ayrıca firmanın izlediği strateji belirli seviye de ilerliyor. Yani iPhone, çok fazla model üretmek yerine az ve öz model üretmeyi tercih ediyor. Örneğin, Samsung markasının amiral gemisi harici ürettiği çok fazla model mevcut. Ancak Apple firması yakaladığı müşteri kitlesine hitap edecek belirli modeller üretiyor. Bu durum iOS telefonların verimli geliştirilmesinde ki en önemli etkenlerden birisi.  Bunları göz önünde bulundurduğumuzda iPhonemarka telefonları en çok satan akıllı telefonlar listesinde görmek pek de şaşırtıcı gelmiyor.

Bir yorum bırakınız...

*