Android Telefonu Hızlı Şarj Etme ∞ Sonsuz Teknoloji

Android Telefonu Hızlı Şarj Etme

hızlı şarj etmek

Telefon kullanıcıları için en önemli unsurlardan biri telefonun şarj durumu ve hızlı şarj olmasıdır. En iyi Android telefonları olanlar bile şarj sorunları ile karşı karşıya kalabilmektedir.  Telefon şarjının uzun ömürlü olmasının yanı sıra hızlı şarj edilmesi de önemlidir. Bu yazımızda Android telefonu hızlı şarj etmenin adımlarından bahsedeceğiz.

Telefonu kapatın

Telefonu şarj ederken kapalı tutmak telefonu daha hızlı şarj olmasını sağlar. Telefon kapalıyken hiç bir enerji harcamayacağı için telefon hızlı şarj olacaktır.

Priz kullanın

Android telefonu hızlı şarj etmenin yollarından biri de telefonu prize takarak şarj etmektir.  Dizüstü veya masaüstü bilgisayarda USB bağlantı ile telefonu şarj edebilirsiniz, ancak çok daha yavaş şarj eder. Enerji akımı priz ile daha hızlı ve düzenli olacaktır.

Kablosuz Şarj Etmeyin

Kablosuz şarj cihazları çok kullanışlıdır ve gece şarj etmek için harikadır, ancak yüksek hızlı şarj imkanı sunmaz. Kablosuz şarj düşük enerji ile şarj ettiği için yavaş şarj etmektedir.

Qualcomm Hızlı Şarj

Qualcomm Quick Charge – Qualcomm hızlı şarj,  Android akıllı telefonda bulunan tescilli bir şarj standardıdır. 2020 yılının Temmuz ayında duyurulan Quick Charge 5 de dahil olmak üzere birkaç Quick Charge sürümü vardır.

Hızlı Şarj’ın her sürümünün farklı gereksinimleri ve şarj etme yetenekleri vardır. Çoğu telefon, Hızlı Şarj yeteneğinin potansiyelini en üst düzeye çıkaran kablolar ve adaptörlerle birlikte gelir. Orijinal olmayan şarj cihazları yavaş şarj eder.

USB Güç Dağıtımı

USB Güç Dağıtımı (USB-PD), hem akıllı telefonlarda hem de dizüstü bilgisayarlarda bulunabilen bir hızlı şarj standardıdır. Qualcomm Quick Charge kadar popüler değil, ancak bazı avantajları var.

USB-PD yalnızca USB C Tipi kablolarla çalışır. Bu, hem dizüstü bilgisayarınızı hem de Android akıllı telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj edebilen bir kablo almanın mümkün olduğu anlamına gelir. Google Pixel akıllı telefonlar USB-PD standardını kullanır ve Samsung Galaxy cihazları da bunu destekler.

Sonuç

Android telefonu  hızlı şarj etmek için en önemli şey doğru şarj kablosu kullanmaktır. Yeni telefon aldığınızda kutunun içinde gelen şarj cihazları doğru şarj cihazıdır. Ancak şarj cihazınızı bir şekilde kaybetmiş veya şarj cihazınız arızalandıysa kalitesiz orijinal olmayan şarj cihazı satın almaktan uzak durmalısınız. Kalitesiz orijinal olmayan şarj cihazları yavaş şarj eder. Orijinal cihazlar her zaman daha hızlı şarj eder.

Bir yorum bırakınız...

*