Facebook'un Şifreleme Para Birimi Libra ve Calibra Cüzdanı Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Facebook’un Şifreleme Para Birimi Libra ve Calibra Cüzdanı Nedir?

calibra libra

 

Kripto para birimleri dünyasına Facebook’un para birimi “Libra” da ekleniyor. Libra’nın avatajı dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Facebook’tur. Facebook güvencesi altında kullanım oranı yüksek olacaktır. Dünyanın en popüler uygulamalarından bazılarına da entegre edilecektir.  Libra ve Calibra Nedir? Facebook Libra para birimini kullanılmaya ne zaman başlayacak?

Libra

Libra, kısaca söylemek gerekirse Bitcoin gibi Facebook’un yeni kripto dijital para birmidir. Bu makalede, Libra’yı oluşturan unsurlar, nasıl çalışacağı ve güvenliği hakkında bilgiler açıklanmıştır.

Libra currency (Libra Para birimi), özel bir tür kripto para birimidir,

Libra Blockchain (Libra blok zinciri ), Libra şifreleme para birimini desteklemek üzere tasarlanmış yeni bir blok zincir türüdür. Hızlı, güçlü, izinsiz olmayan bir blok zinciri. Bitcoin ve Ethereum, izinsiz ağlardır, yani herkes tek tıkla katılım sağlayabilir.

Libra Association (Libra Birliği), Cenevre, İsviçre merkezli, kar amacı gütmeyen bir kuruluş, Libra’yı düzenler ve Facebook Kurucu Üyeler’nin de içinde olduğu birlik tarafından yönetilir.

Üye firmaların tam listesi;

Mastercard, PayPal, PayU, Stripe, Visa, Booking Holdings, eBay, Facebook, Farfetch, Lyft, Mercado Pago, Spotify, Uber, Iliad, Vodafone, Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Xapo, Andreessen Horowitz, Breakthrough Initiatives, Ribbit Capital, Thrive Capital, Union Square Ventures, Creative Destruction Lab, Kiva, Mercy Corps and Women’s World Banking.

Calibra

Calibra, kullanıcıların Libra paralarını gönderip almalarını sağlayan bir şifreleme para birimi cüzdanıdır. Yukarıdaki üç projeden farklı olarak, Calibra Facebook tarafından yapılmış ve korunmuştur ve WhatsApp ve Messenger’a 2020’de entegre edilecektir.

Libra para birimini göndermenize ve almanıza olanak tanıyan, Facebook’un oluşturduğu cüzdan Calibra kullanılacaktır.  WhatsApp ve Messenger’a entegre olacak, ayrıca tüm güvenli uygulamaların içinde kullanıcıların kolayca kaydolmalarını, gönderme, alma ve ödeme yapmalarını sağlayacaktır. Calibra, iOS ve Android için bağımsız bir uygulama olarak da sunulacak.

Calibra’da güvenlik, yüksek seviyede olacaktır. Sahtekarlık koruması, şifre kurtarma seçeneği ve çok faktörlü kimlik doğrulama işlemlerine sahip olacaktır. Extra bir özellik olarak, 7 gün 24 saat müşteri desteği olacaktır. Calibra hakkında daha fazla bilgi calibra.com adresinde bulabilirsiniz.

Libra para birimi, bir çeşit stabilcoindir (sabit para), ancak şu anda piyasada mevcut olan birçok stabilcoinden farklıdır. Libra’nın değeri dalgalanacaktır. Bugün 100 $ değerinde Libra satın alırsanız, gelecekte biraz farklı bir miktar değerinde olabilir. Libra gönderme ve alma çok ucuz olacaktır, ancak ne kadar ucuz olduğu bilinmiyor.

Facebook Libra Para Birimi Ne zaman Kullanılmaya Başlayacak?

Libra ve Facebook’un Calibra dijital cüzdanı, kullanıma oldukça uzak. Facebook, 2020‘nin ilk yarısında bir lansman yapmayı hedeflediğini belirtti.

Libra şimdiye kadar tasarlanan en iddialı kripto para birimi projelerinden biridir. Bir blockchain (blok zinciri), akıllı bir sözleşme platformu, düşük uçucu kripto para birimi ve bugün en çok kullanılan uygulamalardan bazılarına entegre edilecek bir cüzdandan oluşuyor.

Bir yorum bırakınız...

*

kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...