Google Play Protect Nedir ve Telefonu Nasıl Güvende Tutar? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Google Play Protect Nedir ve Telefonu Nasıl Güvende Tutar?

google-play-protect

Google Play Protect, Android’i güvende tutmaya yardımcı olan bir sistemdir. Google Play Protect, Google’ın tüm Android güvenlik felsefesini tek bir ad altında temsil eder. Google Play Protect, uygulamalarınızı ve cihazınızı zararlı davranışlara karşı düzenli olarak kontrol eder. Herhangi bir risk bulunursa size bilgi verir. Play Protect, telefonunuzu baştan sona güvenli tutmak için tasarlanmış çok parçalı bir sistemdir. Ayrıntılara girmeden önce, cihazınızın Play Protect durumunu nasıl bulabilirsiniz.

Cihazınızda Play Protect Nerededir?

uygulama oyunlar

Play Protect’in cihazınızda ne yaptığını merak ediyorsanız, yapılması oldukça kolaydır. Başlamak için Play Store’u açın. Sol üstten Play Store menüsünü açın ve ardından “Uygulamalarım ve Oyunlarm” ayarını seçin.

protect

Uygulamalarım ve Oyunlarm sayfasındaki en üstteki seçenek Play Protect durum özeti olarak muhtemelen “Sorun bulunmadı”  bilgisini ve altında en son taranma zamanını göreceksiniz. Daha fazla bilgi edinmek için dokunun.

play protect

Play Protect sayfası son zamanlarda taranan uygulamaları gösterir, sorgulanabilir bir şey bulup bulmadığını size bildirir ve size birkaç seçenek sunar.

Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tara” seçeneği aktif değilse onu aktif hale getirin. Bu cihazınızı düzenli olarak kontrol eder ve zararlı bir şeyler bulduğunda sizi uyarır.

Play Protect’in mevcut sebebi, kötü amaçlı yazılım taramasıdır. Play Store’un içinde ve dışında her gün 50 milyardan fazla uygulamayı taramak ve doğrulamak için makine öğrenmesi kullanır.

Temel olarak, Play Protect’in kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, yasal bir uygulama olduğundan emin olmak için Google Play Store’a giren her uygulamayı kontrol eder. Bir şey yakalandığında, Play Store’dan reddedilir veya kaldırılır.

Play Protect, uygulamaları yüklediğinizde bile cihazınızı güvende tutmaya yardımcı olmak için bir adım daha ileriye gider. Uygulamaları yalnızca Play Store’da taramakla kalmaz, aynı zamanda kötü amaçlı etkinlikler için telefonunuzdaki dışardan yüklediğiniz uygulamalarda dahil tüm uygulamaları da tarar. Şüpheli bir şey bulursa size bildirilir.

Elbette, yüzde yüz güvenlik diye bir şey yoktur. Bu kadar güvenlik önlemine rağmen halen Play Store’da sahte uygulamalar mevcuttur. Bunlara da yine dikkat etmenizde fayda vardır. Sahte uygulamayı kontrol etmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair makalemize göz atabilirsiniz.

Play Protect, İnternette Güvende Tutuyor

Play Protect ayrıca, web’deki kötü amaçlı yazılımlardan korunmanızı sağlamak için Chrome ile sorunsuz bir şekilde entegre olur. Bir web sitesinde kötü amaçlı kod tespit ederse, uyarılır ve güvenliğe yönlendirilirsiniz.

Bu özellik, bilgisayardaki Chrome tarayıcısını kullanan herkes için de tanıdık olmalıdır, çünkü aynı temel konsepttir. Chrome, şüpheli etkinliklerin herhangi bir göstergesini izler ve sorgulanabilir bir şey olduğunda onu engeller.

Bir yorum bırakınız...

*

gmail-gizli-mod

Google Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır?

Gmail hesabına tüm android kullanıcıları sahiptir. Gmail, iş hayatı için olsun özel ...
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Xiaomi, Yeni Kablosuz Kulaklığını Duyurdu! Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, düzenlediği özel bir lansman kapsamında ...
c# programlama dilinin özellikleri

C# Programlama Dilinde Kullanılan Veri Tipleri Nelerdir?

C# programlama dili günümüzde devamlılığı sürdüren ve birçok alanda geliştirmelerde kullanılan popüler ...
microsoft

Microsoft Outlook Web’de Google Takvim Entegresi

Microsoft, uzun zamandır  Web’de Outlook kullanımında Gmail ve Google Takvim entegrasyonlarını test ...
pubg harita

PUBG Erangel Haritasının En İyi Bölgeleri

Pubg oyunu, değişken yapısıyla harmanladığı şans faktörünü iyi bir şekilde oyuncunun hizmetine ...
signal uygulama mesaj

En Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Signal Nasıl Kullanılır?

Signal, güvenli metin mesajlaşma ve şifreli ses iletişimi için ideal bir uygulamadır ...
oppo a12s

Oppo A12s Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında uygun ...
bytefence

Bytefence Programı Nedir Nasıl Kullanılır?

Genel olarak bilgisayarlara, yüklenmekte olan bazı program ya da uygulamaların beraberinde yüklenmesi ...