Google Stadia Sonunda Güncellendi! İşte Yeni Gelen Özellikler | Sonsuz Teknoloji

Google Stadia Sonunda Güncellendi! İşte Yeni Gelen Özellikler

stadia

Google firması tarafından geçtiğimiz yıllar içerisinde geliştirilen ve oyun severlere sunulan bulut tabanlı oyun hizmeti Google Stadia sonunda güncellendi. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncellemeyle birlikte platforma yeni özelliklerde eklenmiş oldu. Platforma eklenen yeniliklerin yanı sıra oyun severleri oldukça rahatsız eden birtakım hatalarda ortadan kaldırıldı. Peki, geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni güncellemenin detayları neler? Oyun severler tarafından oldukça merak edilen ve sık sık araştırılan bu sorunun yanıtını sizler için detaylı bir şekilde inceliyoruz.

İlgili: Nvidia GeForce Now ve Google Stadia Karşılaştırma

Google Stadia Güncellemesi Hangi Yenilikleri Getirdi?

Piyasaya çıktığı ilk günden beri büyük ilgi gören ve kısa bir süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşan bulut tabanlı oyun servisine sonunda güncelleme geldi. Platforma gelen güncellemeyle birlikte menü içerisinde yer alan butonlarda üst tarafa taşınmış oldu. Üst tarafa taşınan butonlar ile daha şık bir görünüme kavuşan platform oyun severlerin beğenisini kazandı.

Anasayfa ve mağaza butonlarında oluşan erişim engelleme hatası nedeniyle birçok kullanıcı ciddi problemler yaşıyordu. Google Stadia ekibi, oyunculardan gelen geri bildirimler doğrultusunda söz konusu hatayı düzeltti.

Son dönemde ortaya çıkan teknik bir hatadan ötürü oyun severler internet tarayıcısı üzerinden kütüphaneye ulaşamıyordu. Stadia ekibi yine yayınlanan güncellemeyle birlikte bu sorunu tamamen ortadan kaldırdı.

Ayrıca yayınlanan güncellemeyle birlikte son dönemde ortaya yavaşlık problemi de ortadan kalkmış oldu. Yavaşlık probleminin ortadan kalkmasıyla birlikte oyun severler daha iyi bir stabiliteye sahip servis ile karşılaştı.

Google Stadia Nedir?

Google firması tarafından çıkarılan bulut tabanlı oyun servisi sayesinde oyun severler, herhangi bir teknik donanıma ihtiyaç duymadan internet üzerinden dilediği tüm oyunları sorunsuz ve akıcı bir şekilde oynayabilmektedir.

Google Stadia Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Geçtiğimiz yıl içerisinde oyun severlerin karşısına çıkan bulut tabanlı oyun servisi Google Stadia fiyatı ile dikkat çekiyor. 2 Ay boyunca ücretsiz olarak kullanılabilen oyun servisine üye olmak isteyen kullanıcılar ise aylık 10 dolar ödeme yapmak zorunda. Ayrıca söz konusu servisi kullanabilmek için özel olarak tasarlanmış oyun kolunu da satın almak isteyen kullanıcılar bir kereye mahsus aylık 129 dolar ödeme yapacak.

Google Stadia Hangi Ülkelerde Kullanılıyor?

Google Firması tarafından geliştirilen bulut tabanlı oyun servisi Google Stadia, 2019 yılı içerisinde piyasaya çıktı. Henüz ülkemizde kullanıma açılmayan oyun servisi Stadia, 32 farklı ülkede kullanılabiliyor. Bu ülkeler ise sırasıyla şu şekilde; Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Kanada, Meksika, Porto Riko, Avustralya, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Güney Kore, Malezya, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, Tayvan, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere.

Yukarıda yer alan ülkelerden birinde yaşayan kişiler, Google Stadia hizmetini sorunsuz bir şekilde kullanabilmektedir. Google firması tarafından piyasaya sürülen bulut tabanlı oyun servisi, ilerleyen aylar da diğer ülkelerde de kullanıma sunulacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*