İkariam Nedir ve Ne Tür Bir Oyundur? | Sonsuz Teknoloji

İkariam Nedir ve Ne Tür Bir Oyundur?

 İKARİAM

 

İkariam nedir ve nasıl bir oyundur sorusuna ilk önce kısaca cevap vererek içeriğe girmek istiyorum İkariam, Gameforge AG’ye ait olan web tabanlı bir strateji oyunudur. Bu oyunda en gerekli olan şey sabırdır. Çünkü gerçek zamanlı bir oyun olup oyun içerisindeki süre gerçekte var olan süre ile aynı türdendir.

Bir dünya üzerinde seçilen bir sürü ada içerisinde kurulan şehirler vasıtasıyla oynanır. Oyunda ilk şehrini kurup her koloni atarak yayılma politikası izlediğinde oyun kendi hayali karakterleriyle sana yardımcı olur. Şehirde bir sürü inşaat alanı bulunmakta ve belediye binası otomatik olarak kurulmuş şekilde oyuna başlaman istenmektedir. Daha sonra bu inşaat alanlarına depo, saray, istihbarat merkezi, ticaret merkezi, depo kapasite genişletmesi için yığın sahaları, müzeler, kışlalar, tersaneler v.b gibi oyun konseptinde var olan binaları kurma ve seviyelerini artırma yöntemiyle şehirlerini geliştirebilirsin.

İnşaat malzemelerini adalarda var olan kaynaklarda işçi çalıştırma yöntemiyle temin edebilirsin. Tüm adalarda oduncu kampı bulunmaktadır. fakat her adada bir adet olmak üzere kristal, mermer, sülfür ve üzüm kaynaklarınındada işçiler çalıştırarak elde edebilirsin.

Her çeşitten üretmek için çeşit sayısı kadar şehir kurup onları geliştirmelisin. Kendi ordularını ve deniz birimlerini kurarak diğer oyuncuların şehirleriyle savaşabilirsin. Onlardan inşaat malzemeleri yağmalayabilirsin. İnşaat malzemesi ihtiyaçlarını bu şekilde gidermenin yanı sıra belli bir ücret karşılığında ambrosia denilen oyun içerisinde değerli malzemeyi satın alarakta takas yöntemiyle elde edebilirsin. Oldukça zevkli ve bağımlılık meydana getiren bu oyun görüntüsü olarakta son derece kalitelidir. Zaman zaman forumunda çeşitli yarışmalar düzenleyerek ödüller dağıtmaktadır.

İletişim bölümünden yönetici kadro ile irtibata geçerek sorun ve problemler ile alakalı görüşmeler yapabilirsin. Kendi arkadaşlarını yakınlarında oyuna başlatmak için bir bağıntı gönderebilirsin ve birlikte ittifaklar kurarak daha güçlü hale gelebilirsin. Akademi binasında çeşitli araştırmalar gerçekleştirerek hem puanını artırabilir hem de oyun imkanlarını daha olumlu hale getirebilirsin. Şehirlerinin belli bir ekonomisi bulunmakta ve belediye binasından bu ekonomi durumunu sürekli kontrol ederek düzenli bir şehir oluşturabilirsin. Bu oyunu gerçek dünyamızın her ülkesindeki kişiler ile oynayabilirsin fakat bunun için o ülkenin uzantısının bulunduğu sayfadan tekrar kayıt yapman gerekir. Gerçek ülkeler arası ve oyun içi sunucular ( dünyalar) arası savaş mümkün değildir.

Oyuna nasıl başlayabilirim?

Öncelikle bir e-mail adresi oluşturman gerekir daha sonra tr.ikariam.gameforge.com/ Sitesine girerek kaydını oluşturup mail adresinden etkinleştirdikten sonra artık oyuna başlamışsın demektir. İster yardımlı ister yardımsız şekilde oyununu geliştirmeye başlayabilirsin. Belli bir süre şehirlerin koruma altında olacak ve sana kimse saldırı gerçekleştiremeyecek. Daha sonra sarayını ve sonrasında vali konaklarını geliştirerek şehir sayını artırmalısın. Oyun içerisindeki halkın memnuniyet durumunada dikkat et. Yöneticilerin bilgisi olmadan hazır oyun satışı ve hazır oyun alışı yasaktır.

Bu oyun ile alakalı bir sürü kural v.s bulunmaktadır. Ben oyun ile ilgili temel şeyler hakkında bilgi verdim. Öncelikle oyuna nasıl başlayabilirim? Bölümünde ki bilgilerden yola çıkmalısınız dahasını da tecrübe ile öğrenebilirsiniz kolay gelsin.

Bir yorum bırakınız...

*