PlayStation 5 Hakkında Kesinleşen Son Detaylar | Sonsuz Teknoloji PlayStation 5 Hakkında Kesinleşen Son Detaylar | Sonsuz Teknoloji

PlayStation 5 Hakkında Kesinleşen Son Detaylar

ps5

Japonya’nın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Sony, merakla beklenen oyun konsolu PlayStation 5 hakkında yeni açıklamalar yaptı. CES 2020 etkinliği kapsamında konuşan ve gerek Sony’nin gerekse de oyun konsolunun en önemli ismi olan JimRyan, merakla beklenen ürün ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Etkinlik kapsamında logosu da tanıtılan PlayStation 5 hakkında kesinleşen detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

PlayStation 5 İçin Görsel ve İşitsel Yeni Özellikler

PlayStation 5, tam tamına 5 yeni özellik ile piyasaya sürülmeyi bekliyor. Fakat yeni olan bu 5 özellik henüz bizim tarafımızdan bilinenler. Sony, oyun konsolunun diğer özellikleri ile ilgili henüz net bir açıklama yapmış değil. Yine de popüler oyun konsolunun görsel ve işitsel olarak oldukça iddialı geleceği ortada.

3D ses özelliği ile piyasaya sürülecek olan oyun konsolunda oyuncular benzersiz bir ses deneyimi yaşayacaklar. Derinden gelen sesler sayesinde oyun konsolunda oynanan oyunların içerisindeymiş gibi hissedeceğiniz bir deneyim yaşayacaksınız. Özellikle Sony, 3D ses özelliğinde oldukça iddialı olduğunu dile getiriyor.

Bunun yanı sıra donanım tabanlı ışın izleme özelliği ile de oyun konsolunun görsel alanda iddialı geleceği kanıtlanmış oluyor.

PlayStation 5’in Diğer Yenilikçi Özellikleri

PlayStation 5 hakkında kesinleşen detaylar arasında dokunsal teknolojinin geliştirilmesi de geliyor. Bu yeni gelişme ile oyuncular oynadıkları oyunu daha fazla hissedebilecekler. Ayrıca Ultra HD Blu-Ray desteği sayesinde de yine oyunun görselleri etkileyici bir özellik yakalamış olacak. Özellikle konsolun geliştiricileri bu özelliği oldukça tutuyorlar.

CES 2020 etkinliği kapsamında yapılan bir diğer açıklamada ise ultra hızlı SSD özelliği yer alıyor. Bu sayede konsolu kullananlar oyunların daha hızlı bir şekilde yüklenebildiğini de fark edecekler. Bu özellik, oyun konsolu için geliştirilen en önemli özelliklerden biri olarak lanse ediliyor.

İlk duyurudan itibaren teknolojiyi takip edenler arasında büyük merak uyandıran PlayStation 5, henüz açıklanmamış diğer özellikleri ile de iddialı geleceğe benziyor. JimRyan tarafından etkinlik kapsamında yapılan açıklamalarda da oyun konsolu hakkında diğer detayların da kısa bir müddet sonra geleceği düşünüldü.

Bir yorum bırakınız...

*

E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...