Realme 6 Serisi Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı | Sonsuz Teknoloji

Realme 6 Serisi Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

realme

Günümüzün en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme firması, düzenlediği çevrimiçi etkinlik kapsamında yeni cihazlarını tanıttı. Corona virüsü sebebiyle fiziksel bir etkinlik düzenlemeyen firma, ürünlerini çevrimiçi etkinlik ile tanıtıyor. Realme 6 ve Realme 6 Pro isimli cihazlar, şık tasarımının yanı sıra üstün özellikleri ile göz dolduruyor. 64 MP kamera çözünürlüğü ile dikkatleri üzerine çeken yeni telefonlar, 4300mAh batarya kapasitesi ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Üstün performansları ile göz dolduran yeni akıllı telefonları gelin birlikte inceleyelim.

Realme 6 Tanıtıldı

realme 6

Üstün performansının yanı sıra, şık tasarımıyla göz dolduran Realme 6 özellikleri belli oldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü sebebiyle fiziksel etkinlik düzenlemeyen firma, yeni ürünlerini çevrimiçi etkinlik kapsamında tanıtıyor. 64 MP kamera çözünürlüğü ile piyasaya çıkmaya hazırlanan cihazı gelin yakından inceleyelim.

Realme 6 Ekran Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen çevrimiçi etkinlik kapsamında tanıtılan cihaz, 6,5 inç büyüklüğünde ekran ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. GorillaGlass 3 teknolojisinin kullanıldığı akıllı telefonun çözünürlüğü ise 1080×2400 olarak açıklandı.

Realme 6 Kamera Özellikleri Dikkat Çekici

Realme 6 kamera özellikleri ile göz dolduruyor. Üstün performansı ile dikkatleri üzerine çeken cihaz, fotoğraf tutkunlarını epey mutlu edecek. 64 MP ana kameraya sahip akıllı telefonda 8 MP ultra geniş açılı kameranın yanı sıra, 2 MP makro kamera ve 2 MP mono kamera bulunuyor. Ana kamerasıyla dikkatleri üzerine çeken cihazın, öz çekim kamerası ise 16 MP olarak açıklandı.

Realme 6 Batarya Özellikleri

Realme 6 batarya özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Üstün performansı ile göz dolduran cihaz 4300mAh batarya kapasitesi ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 4300mAh Batarya kapasitesine sahip cihazda aynı zamanda 30W gücünde hızlı şarj özelliği de bulunuyor.

Realme 6 Diğer Teknik Bilgileri

Batarya kapasitesi ve hızlı şarj özelliği ile göz dolduran akıllı telefon 4GB, 6 GB ve 8 GB RAM kapasitesi ile piyasaya çıkacak. Söz konusu 3 farklı modelin depolama alanları ise 64 GB ve 128 GB olarak açıklandı. Gücünü MediaTekHelio G90T isimli işlemciden alan cihazda Android 10 işletim sistemi bulunuyor.

Realme 6 Fiyatı

Şık tasarımının yanı sıra özellikleri ile göz dolduran Realme 6 fiyatı ise oldukça dikkat çekici. 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip akıllı telefonun fiyatı ise 177 dolar olarak açıklandı. 6 GB RAM kapasitesine ve 128 GB depolama alanına sahip cihaz 204 dolar, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip bir diğer model ise 218 dolar fiyat etiketi ile piyasa çıkacak.

Realme 6 Pro Tanıtıldı

realme 6 pro

 

Tüm dünyayı tehdit eden corona virüsü sebebiyle fiziksel etkinlik yapmayan firma, çevrimiçi etkinlik kapsamında Realme 6 Pro isimli cihazını tanıttı. Çift öz çekim kamerasıyla dikkatleri üzerine çeken cihaz, 2 farklı model ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Realme 6 Pro Ekran Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Realme 6 Pro özellikleri ile dikkat çekiyor. 6,6 İnç büyüklüğünde LCD ekrana sahip cihaz, GorillaGlass 5 teknolojisi ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 90Hz yenileme hızına sahip ekranın çözünürlüğü ise 1080×2400 piksel olarak açıklandı.

Realme 6 Pro Kamera Özellikleri

Son dönemin en dikkat çeken cihazlarından biri olan Realme 6 Pro, çift öz çekim kamerası ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 16 MP ve 8 MP öz çekim kamerasına sahip cihazın ana kamerası ise 64 MP olarak açıklandı. Cihazın ana kamerasına ayrıca 12 MP telefoto, 8 MP ultra geniş, 2 MP makro kamera eşlik ediyor.Fotoğraf tutkunlarını oldukça mutlu eden cihazın ne kadar satacağı ise oldukça merak konusu.

Realme 6 Pro Batarya Kapasitesi

Çift öz çekim kamerasıyla piyasaya çıkmaya hazırlanan cihazın batarya kapasitesi ise 4300mAh olarak açıklandı. 4300mAh batarya kapasitesine sahip cihaz aynı zamanda 30W gücünde hızlı şarj teknolojisini de destekliyor.

Realme 6 Pro Diğer Teknik Bilgiler

Çift öz çekim kamerasının yanı sıra, batarya kapasitesiyle göz dolduran cihaz gücünü Snapdragon 720G isimli işlemciden alıyor. 6 GB ve 8 GB RAM kapasitesiyle piyasaya çıkmaya hazırlanan cihazın depolama alanı ise 64 GB/128 GB olarak açıklandı.

Realme 6 Pro Fiyatı

Son dönemin en dikkat çeken cihazlarından olan Realme 6 Pro fiyatı ile göz dolduruyor. 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip model 231 dolar, 128 GB depolama alanına sahip cihaz ise 245 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip bir diğer model ise 245 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkmaya hazırlanıyor. Üstün performansı ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken akıllı telefonunun ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Bir yorum bırakınız...

*