Starlink Nedir? Hızı ve Fiyatı Ne Kadar? ∞ Sonsuz Teknoloji

Starlink Nedir? Hızı ve Fiyatı Ne Kadar?

Starlink

Starlink, Amerikan uydu şirketi SpaceX tarafından geliştirilen ve dünyanın çevresine konumlandırılan özel bir uydu topluluğudur. Dünya genelinde uydu internetini sağlamak amacıyla oluşturulan bu uydu topluğu sayesinde son derece hızlı ve bir o kadar da ucuz bir şekilde internete erişmek mümkün olabilecektir. Peki, genel anlamıyla Starlink nedir, hızı ve fiyatı ne kadardır?

Starlink Nedir? Güncel Uydu Sayısı Ne Kadardır?

Starlink Nedir

Starlink, Space X şirketi tarafından özel olarak geliştirilen uydu interneti projesidir. Söz konusu proje kapsamında şirket, dünyanın çevresine şimdiye kadar 995 uydu konumlandırmıştır.

Space X şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre projenin tam anlamıyla tamamlanabilmesi için 12.000 uyduluk bir ağa ihtiyaç duyulmaktadır. İlerleyen günler içerisinde testlere açılması beklenen uydu internetinin tahmini hızı ise 50Mb/s ile 150Mb/s olarak açıklanmıştır.

Son derece yüksek bir internet hızına sahip olması beklenen proje de henüz yeterli uydu alt yapısının olmaması nedeniyle kesintilerin de olabileceği tahmin edilmektedir.

Space X Şirketi Ne Zaman Kurulmuştur?

Space X Şirketi Ne Zaman Kurulmuştur

Space X, Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan özel bir uzay taşımacılığı şirketidir. 2002 Yılında Elon Musk tarafından kurulan bu şirket, 2008 yılından beri düzenli olarak uzaya roket göndermektedir. 8.000’den Fazla aktif çalışını bulunan Space X şirketi aynı zamanda uzaya ilk insan yollayan özel şirket unvanına sahiptir.

Starlink Fiyatı

Starlink Fiyatı

Space X şirketi tarafından özel olarak geliştirilen uydu interneti projesi Starlink fiyatı ile son derece dikkat çekiyor. 499 Dolar kurulum ücretine sahip olacağı açıklanan internetin aylık ücreti ise 99 dolar olarak duyuruldu.

Kullanıcılar aylık 99 dolar ödeyerek söz konusu uydu internetini dilediği her yerde sorunsuz ve oldukça akıcı bir şekilde kullanabilecek. Ayrıca, uydu internetinden memnun kalmayan kullanıcılar yüzde 75 oranında iade alabilecek.

Starlink Uydu Takibi Nasıl Yapılır?

Starlink Uydu Takibi Nasıl Yapılır

Starlink uyduları, bilindiği üzere çıplak gözle son derece kolay bir şekilde takip edilebilmektedir. Sizler de aşağıdaki bağlantıyı kullanarak söz konusu uydunun konumlarını oldukça kolay bir şekilde an ve an gözlemleyebilirsiniz.

Yukarıda da görüldüğü üzere uydu takip işlemi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapabilmektedir.

Bir yorum bırakınız...

*