Hepsi Bir Arada Video Dönüştürücü, Kesme, Birleştirme ve İndirme Programı (HD Video Converter Factory Pro) | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Video Dönüştürme, Kesme, Birleştirme ve İndirme Programı (HD Video Converter Factory Pro)

Ana sayfa

Video düzenleme işleri ile meşgulseniz, sizlere harika bir uygulamadan bahsedeceğiz. Muhtemelen önceden duydunuz veya ilk kez duyuyorsunuz: “HD Video Converter Factory Pro” Benzer isimleri olan yazılımlarla karıştırmayın. Bu program video dönüştürme ile ilgili bir çok yeteneğe sahiptir. Peki bu yazılımla neler yapabilirisiniz.

HD Video Converter Factory Pro ücretsiz deneme sürümüyle test edebileceğiniz ara yüzü ve kullanımı kolay harika bir araçtır. Deneme sürümü 5 dosya çevirmenize ve 5 dosya indirmenize izin vermektedir. Bu yazılımı kullanmak için profesyonel olmanıza gerek yok. Herkesin anlayabileceği harika ve kullanışlı bir ara yüzüne sahiptir.

Video Formatları

video format
İstediğiniz videoyu programa yüklemek için üst menüdeki büyük butonlarla yazılı “Add Files” seçeneğini tıklayın ve istediniz videoları yükleyin.Videoyu yükledikten sonra videoyu istediğiniz formata çevirebilirsiniz. HD Video Converter Factory Pro ana görevi video dönüştürmedir. Video dönüştürme seçeneğiniz seçmek için sağ alandaki  “Output Format” menüsünden istediğiniz formatı seçebilirsiniz. 4K/HD başta olmak üzere bir çok sayıda video formatını birbirine çevirir. Çok zengin dosya format türü seçeneğine sahip ve cihaza göre gruplara ayrılmıştır. Her ne kadar programın ana işlemi video dönüştürme olsa da video birleştirme, kesme, efekt verme, İnternet’ten video indirme ve ftp’ye dosya yüklemesine kadar bir çok işlemi yapmanıza olanak tanır.

Ses Dosyası

Sadece Video dosya formatları değil ayrıca ses dosyalarını da bir birine ve  video dosyalarını ses dosyalarına çevirir. Mp3 başta olmak üzere bir çok ses dosyasını desteklemektedir.

Video Kesme ve Birleştirme

video kesme

HD Video Converter Factory Pro, video çevirmenin yanı sıra videonun istediğiniz bir parçasını almanıza da olanak tanır.  Videoyu programa yükledikten sonra kesmek istediğiniz videonun sağ altında yer alan makas işaretini tıklayarak menüyü açabilirsiniz. Bu alanda videonun istediğiniz kısmını alarak istediğiniz formata dönüştürebilirsiniz.

Kesme düğmesinin hemen yan tarafında “Crop

” işareti yani kırpa simgesi yer almaktadır. Bu alanda bir video içerisinde kırpma işlemi yaparak videonun istediğiniz alanı kayıt edebilirsiniz. Bu seçenek seçtiğiniz videonun sağından solundan üstünden altından ayarlayarak kırpma işlemi yapmanıza olanak tanır.

Bir diğer önemli özelliklerinden biri de kesme işlemi yaparak parçaladığınız videoyu veya herhangi bir başka bir videoyu programa yükleyerek videoları birleştirme işlemi yapılabilmesidir. Video birleştirme menüsüne ulaşmak için programın sağ alt tarafında yer alan “[+]Merge” ifadesine tıklayın. Açılan pencerede istediğiniz videoları bu alana ekleyip birleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Elbette birleştirdiğiniz videoyu istediğiniz dosya türüne çevirebilirsiniz. Videolardan kestiğiniz bölümleri bu alanda birleştirerek tek video haline getirebilirsiniz.

Video Efekt

Video listesinde videonun sağ altında makas ve crop işaretinin en sağında yer alan sihirbaz simgesine tıklayarak video efektler seçeneğiniz seçebilirsiniz. Bu efektleri kullanarak videonuzu dönüştürmeden önce efekt verebilirsiniz.

Alt Yazı

Elinizde alt yazılı dosyası ile birlikte gelen filmler var ise bunları alt yazılı olarak kayıt ederek istediğiniz video formatına dönüştürebilirsiniz.  Alt yazıyı eklemek için listede yer alan videoda “T” simgesinden alt yazı dosyasını ekleyebilirsiniz.

İnternet’ten Video İndirme

youtube video indir

Bu program Youtube gibi popüler video platformlarından videolar indirmenize olanak tanır. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayın, daha sonra programda ana menüde bulunan “Download Video” seçeneğiniz seçin,  açılan pencerede “”Add url” alanına kopyaladığınız linki yapıştırın. Videonun indirebilir durumun kontrol etmek için “Analyze” butonuna tıklayın. Video indirmeye uygun onayını aldıktan sonra “Download” seçeneği aktif olacaktır. Bu butona basarak indirme işlemini yapabilirsiniz.

FTP Dosya Yükleme

video ftp yükleme

Web sayfası yönetimi gibi işlerle veya iş yerinizde video düzenleme işleri ile uğraşıyorsanız, Dönüştürdüğünüz videoları hızlı bir şekilde FTP aracılığı ile uzak hedef klasörüne taşıyabilirsiniz. Bu işlemi ekrandaki ana seçeneklerden biri olan “upload”

seçeneği ile yapabilirsiniz. Bu menüyü açtıktan sonra FTP ayarlarınızı girip videolarınız serverınıza hızlı bir şekilde yükleyebilirsiniz.

HD Video Converter Factory Pro, Video kesme, birleştirme, alt yazı ekleme ve efekt seçenekleri ile video dönüştüren kolay arayüzüyle karmaşık olamayan kullanışlı bir programdır.Video dönüştürmesinin yanı sıra videoları ses dosyasına çeviren  ve İntertenet’ten video indirmenize olanak tanıyan hepsi bir arada bir sunar.

Bir yorum bırakınız...

*

kotlin

Kotlin Nedir? Ne İşe Yarar?

Kotlin Rusya merkezli bir yazılım şirketi tarafından geliştirilen Java sanal makinesi üzerinde ...
General Mobile GM 20 Pro

General Mobile, GM 20 Pro ve GM 20’yi Tanıttı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

General Mobile, internet üzerinden yaptığı lansman ile  GM 20 ve GM 20 ...
mobil veri harcama

Telefonda İnternet’ten Müzik Dinlemek ve Video İzlemek Ne Kadar İnternet Verisi Yer?

İnsanların, İnternet’ten akıllı telefonlarla video izleme ve müzik dinleme oranı her geçen ...
Clickjacking

Clickjacking Saldırısı Nedir? Nasıl Önlem Alınır?

Clickjacking, bilgisayar korsanları tarafından sıklıkça kullanılan bir güvenlik açığıdır. HTTP Frame güvenlik ...
lol elo boost nedir

Lol Elo Boost Nedir Ne İşe Yarar?

LoL ELO Boost’u deneyerek LoL oyunun da daha profosyonel üst liglere ulaşabilirsiniz ...
tiktok

TikTok’un Android MAC Kullanıcı Verilerini Topladığı İddiası

TikTok‘un, Android işletim sistemi cihazlardan kullanıcıların izni olmadan bir boşluk bularak cihazların ...
Honor MagicBook 14 SE

Honor, Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Honor MagicBook 14 SE Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Huawei şirketinin alt markası olan ve son dönemlerde popülerliğini git gide arttıran ...
premium-pack

Photoshop İçin Efekt Programı-JixiPix Premium Pack

Herkesin merakla kullandığı ve yeni şeyler öğrendiği Photoshop programı için üretilmiş olan ...