Whatsapp QR Kodu Okumuyor Hatası ve Çözümü | Sonsuz Teknoloji

Whatsapp QR Kodu Okumuyor Hatası ve Çözümü

whatsapp qr kodu

Whatsapp QR Kodu Okumuyor hatası birçok kullanıcının telefonundan Whatsapp uygulamasını bilgisayarda da kullanmasını engelliyor. Biz de sizler için Whatsapp QR Kodu Okumuyor hatası nasıl çözülür kolay yoldan anlatmak istedik.  Bu sorunda barkod, bilgisayar ekranında iken, telefondaki tarayıcı ya hiç aşağı yukarı çıkmıyor ya da biraz aşağı yukarı çıkıp takılı kalıyor. QR kodu okuması başarısız oluyor. Pekiyi bu sorunun kaynağı nedir?

  1. Sunucu hatası
  2. Telefondaki Whatsapp sürümü hatası
  3. Telefondaki kamera hatası

Eğer problem sunucu hatasından kaynaklanıyorsa, Whatsapp QR Kodu okuma hatası için telefondaki sayfadan destek linkini tıklayarak sorunu bildirin.  QR kodu okutulmadan bilgisayarınızda Whatsapp kullanamazsınız. İster web Whatsapp kullanın ister masa üstü uygulamasını indirin her iki durumda da QR kodu okutmanız gerekiyor.

Eğer okumuyorsa telefondaki uygulamayı kapatmanız sonra da yeniden açmanız önerilir. Eğer yine okutamıyorsanız telefonunuzdan ayarlar uygulamalar sekmesine giderek Whatsapp uygulamasını silin sonra güncel uygulamayı indirin.

Ayrıca telefonunuzun kamerasının merceğini iyice silin. Önce web ortamında internet sayfasına gidin, Whatsapp Web üzerinden barkodu okutun. Eğer okuyamıyorsa o sekmeyi kapatıp yeniden açın.

Bazen sunucuda hata olabiliyor bu durumda birkaç dakika bekleyip yeniden deneyin.  Eğer yine olmuyorsa telefon yazılımında bir sorun olabilir, güncel yazılımı arayın ve kurun.

Bazı kullanıcılar bilgisayardaki QR kodunu büyütmek için özellikle Google crome de sayfa boyutunu büyütmenin işe yaradığını söylüyorlar. Bazıları da ücretsiz bir uygulama olan Rotation Locker uygulaması ekranı yatay modda kilitliyorlar ve barkodu okutmayı başarıyorlar.  Google play ile bu ücretsiz yazılımı indirerek barkod okumayı yatay olarak yapmayı deneyin.

Web Whatsapp Avantajları

Bilgisayar klavyesini kullanarak çok daha konforlu bir şekilde bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Hatta ekranı LCD-LED TV’ye yansıtarak çok daha kullanışlı bir sohbet yapma imkanınız var. Üstelik hiçbir ücret ödemeden bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

Ses video paylaşımı resim paylaşımı ve canlı kamera sohbetlerinin hepsi Whatsapp ile ücretsiz olduğundan ve dünyanın öbür ucundaki birileri ile kesintisiz iletişim sağlayabilme imkanı sunduğundan dolayı, bu uygulama dünyadaki en popüler uygulama olmaya devam ediyor.

Bir yorum bırakınız...

*