WhatsApp'ın Beta Sürümünde Messenger Room Görüldü | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

WhatsApp’ın Beta Sürümünde Messenger Room Görüldü

Messenger Room, WhatsApp üzerinden bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı. Maksimum 50 kişiye kadar görüntülü konferans/görüşme sunabilen Messenger Room, Messenger üzerinden bir lobiye taşınarak gerçekleştiriliyor.

whatsapp

Facebook, WhatsApp ve Instagram’da dahil kendi uygulamalarında geçtiğimiz dönemlerde görüntülü aramaların Messenger Room aracılığıyla grup şeklinde yapılacağını duyurmuştu. Bu haber özellikle Zoom’da çıkan güvenlik açıkları sonrası kullanıcıların yeni alternatif arayışlarına bir cevap niteliğindeydi. Uzun süreli bekleyişin ardından sonunda Facebook’un yeni grup konferans uygulaması Messenger Rooms, WhatsApp’a entegre olarak görüldü. Sadece beta sürecinde olan belirli kullanıcılar için hayata geçirilen özellik WhatsApp’da bir ikon şeklinde yer alıyor.

WABetaInfo’dan edinilen bilgilere göre bu ikon uygulamada resim ve dosyalarınızı paylaşmak için kullandığınız kısmın altında yer alıyor. İkona tıklayan kullanıcılar ise görüşme yapabilmek için direk olarak uygulamaya yönlendiriliyorlar.

Messenger Rooms Facebook’un Uygulamalarına Entegre Olacak

messenger room

Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamalarına entegre edileceği duyurulan Messenger Room, yakın zamanda tüm uygulamalarda aktif olacağı benziyor. Ancak tabi ki bu durum beta sürecinde yani deneme aşamasında oluşan bazı problemlerden dolayı uzayabilir. Tam tersine bir problem çıkmaz ve her şey yolunda giderse de yayınlanma tarihi daha da erkene dahi çekilebilir.

Sonuç olarak uygulama kullanıcılara tamamen sunulduğunda bahsettiğimiz Instagram, Messenger ve WhatsApp uygulamalarına entegre olarak çalışacak. WhatsApp’ın beta sürümünde ortaya çıkan ikon gibi muhtemelen diğer uygulamalarda da bir ikon yer alacak. Bu ikona tıklandığında da kolayca Messenger Room’a geçilecek ve 50 kişiye kadar görüşme yapılabilecek. Özetle, yeni uygulama Meet ve Zoom gibi uygulamalara rakip olarak sunuluyor. Bu durumda kullanıcılara iyi bir alternatif seçenek olarak geri dönecek ve grup konferans halinde toplantı niteliğinde yapılan görüşmeler için iyi bir seçenek olacak.

Ayrıca bu özelliğin yanı sıra normal görüntülü görüşme içinde WhatsApp üzerinde geliştirilmeler devam ediyor. Kişisel toplu görüşmeler için daha kolay ve basit bir alternatif arayanlar için WhatsApp yakın dönemde bir güncelleme sunmuştu. Bu güncelleme paketiyle birlikte kullanıcılar WhatsApp’ın standart görüntülü görüşme özelliğinde maksimum 8 kişiyle görüntülü grup görüşmesi yapabiliyorlardı.

Son olarak Google şirketinin de görüntülü görüşmeler için uygulamalarını geliştirmeye devam ettiğini belirtelim. Böylece yakın zamanda Messenger Room ve Google uygulamaları ile birlikte alternatif seçenekleri oldukça artacak gibi gözüküyor. Kısacası koronavirüs sebebiyle evinden toplantı, ders niteliğinde görüşmeler yapmak için uygulama arayan kullanıcılar artık daha fazla alternatif bulabilecekler.

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...