WhatsApp'ın Beta Sürümünde Messenger Room Görüldü | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

WhatsApp’ın Beta Sürümünde Messenger Room Görüldü

Messenger Room, WhatsApp üzerinden bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı. Maksimum 50 kişiye kadar görüntülü konferans/görüşme sunabilen Messenger Room, Messenger üzerinden bir lobiye taşınarak gerçekleştiriliyor.

whatsapp

Facebook, WhatsApp ve Instagram’da dahil kendi uygulamalarında geçtiğimiz dönemlerde görüntülü aramaların Messenger Room aracılığıyla grup şeklinde yapılacağını duyurmuştu. Bu haber özellikle Zoom’da çıkan güvenlik açıkları sonrası kullanıcıların yeni alternatif arayışlarına bir cevap niteliğindeydi. Uzun süreli bekleyişin ardından sonunda Facebook’un yeni grup konferans uygulaması Messenger Rooms, WhatsApp’a entegre olarak görüldü. Sadece beta sürecinde olan belirli kullanıcılar için hayata geçirilen özellik WhatsApp’da bir ikon şeklinde yer alıyor.

WABetaInfo’dan edinilen bilgilere göre bu ikon uygulamada resim ve dosyalarınızı paylaşmak için kullandığınız kısmın altında yer alıyor. İkona tıklayan kullanıcılar ise görüşme yapabilmek için direk olarak uygulamaya yönlendiriliyorlar.

Messenger Rooms Facebook’un Uygulamalarına Entegre Olacak

messenger room

Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamalarına entegre edileceği duyurulan Messenger Room, yakın zamanda tüm uygulamalarda aktif olacağı benziyor. Ancak tabi ki bu durum beta sürecinde yani deneme aşamasında oluşan bazı problemlerden dolayı uzayabilir. Tam tersine bir problem çıkmaz ve her şey yolunda giderse de yayınlanma tarihi daha da erkene dahi çekilebilir.

Sonuç olarak uygulama kullanıcılara tamamen sunulduğunda bahsettiğimiz Instagram, Messenger ve WhatsApp uygulamalarına entegre olarak çalışacak. WhatsApp’ın beta sürümünde ortaya çıkan ikon gibi muhtemelen diğer uygulamalarda da bir ikon yer alacak. Bu ikona tıklandığında da kolayca Messenger Room’a geçilecek ve 50 kişiye kadar görüşme yapılabilecek. Özetle, yeni uygulama Meet ve Zoom gibi uygulamalara rakip olarak sunuluyor. Bu durumda kullanıcılara iyi bir alternatif seçenek olarak geri dönecek ve grup konferans halinde toplantı niteliğinde yapılan görüşmeler için iyi bir seçenek olacak.

Ayrıca bu özelliğin yanı sıra normal görüntülü görüşme içinde WhatsApp üzerinde geliştirilmeler devam ediyor. Kişisel toplu görüşmeler için daha kolay ve basit bir alternatif arayanlar için WhatsApp yakın dönemde bir güncelleme sunmuştu. Bu güncelleme paketiyle birlikte kullanıcılar WhatsApp’ın standart görüntülü görüşme özelliğinde maksimum 8 kişiyle görüntülü grup görüşmesi yapabiliyorlardı.

Son olarak Google şirketinin de görüntülü görüşmeler için uygulamalarını geliştirmeye devam ettiğini belirtelim. Böylece yakın zamanda Messenger Room

ve Google uygulamaları ile birlikte alternatif seçenekleri oldukça artacak gibi gözüküyor. Kısacası koronavirüs sebebiyle evinden toplantı, ders niteliğinde görüşmeler yapmak için uygulama arayan kullanıcılar artık daha fazla alternatif bulabilecekler.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 yerel grup ilkesi düznleyicisi

Windows 10 Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi Ne İşe Yarar? Nasıl Açılır?

Window 10 bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarı özelleştirme veya hataları düzeltmek noktasında Yerel Grup ...
ps plus ekim 2020 ücretsiz oyunlar

PlayStation Plus Ekim 2020 Ücretsiz Oyunları Resmi Olarak Açıklandı!

Sony, geçtiğimiz saat dilimi içerisinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla birlikte PlayStation ...
Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi, Yeni Akıllı Telefonunu Duyurdu: Xiaomi Mi 10T Pro

Günümüzün en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, düzenlediği özel bir lansman ...
Modern Warfare call of duty

Call of Duty’nin Sezon 6 Güncellemesi ile Gelen Çökme Hatası

PlayStation 4 ve PC için Call of Duty sezon 6 güncellemesi, Warzone ...
xbox live gold ekim 2020 ücretsiz oyunları

Xbox Live Gold Ücresiz Oyunları Ekim 2020

Microsoft, Xbox Live Gold aboneleri için Ekim 2020 ücretsiz oyunlarını açıkladı. Yapılan ...
dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...