WhatsApp’ın Beta Sürümünde Messenger Room Görüldü | Sonsuz Teknoloji WhatsApp’ın Beta Sürümünde Messenger Room Görüldü | Sonsuz Teknoloji

WhatsApp’ın Beta Sürümünde Messenger Room Görüldü

Messenger Room, WhatsApp üzerinden bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı. Maksimum 50 kişiye kadar görüntülü konferans/görüşme sunabilen Messenger Room, Messenger üzerinden bir lobiye taşınarak gerçekleştiriliyor.

whatsapp

Facebook, WhatsApp ve Instagram’da dahil kendi uygulamalarında geçtiğimiz dönemlerde görüntülü aramaların Messenger Room aracılığıyla grup şeklinde yapılacağını duyurmuştu. Bu haber özellikle Zoom’da çıkan güvenlik açıkları sonrası kullanıcıların yeni alternatif arayışlarına bir cevap niteliğindeydi. Uzun süreli bekleyişin ardından sonunda Facebook’un yeni grup konferans uygulaması Messenger Rooms, WhatsApp’a entegre olarak görüldü. Sadece beta sürecinde olan belirli kullanıcılar için hayata geçirilen özellik WhatsApp’da bir ikon şeklinde yer alıyor.

WABetaInfo’dan edinilen bilgilere göre bu ikon uygulamada resim ve dosyalarınızı paylaşmak için kullandığınız kısmın altında yer alıyor. İkona tıklayan kullanıcılar ise görüşme yapabilmek için direk olarak uygulamaya yönlendiriliyorlar.

Messenger Rooms Facebook’un Uygulamalarına Entegre Olacak

messenger room

Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamalarına entegre edileceği duyurulan Messenger Room, yakın zamanda tüm uygulamalarda aktif olacağı benziyor. Ancak tabi ki bu durum beta sürecinde yani deneme aşamasında oluşan bazı problemlerden dolayı uzayabilir. Tam tersine bir problem çıkmaz ve her şey yolunda giderse de yayınlanma tarihi daha da erkene dahi çekilebilir.

Sonuç olarak uygulama kullanıcılara tamamen sunulduğunda bahsettiğimiz Instagram, Messenger ve WhatsApp uygulamalarına entegre olarak çalışacak. WhatsApp’ın beta sürümünde ortaya çıkan ikon gibi muhtemelen diğer uygulamalarda da bir ikon yer alacak. Bu ikona tıklandığında da kolayca Messenger Room’a geçilecek ve 50 kişiye kadar görüşme yapılabilecek. Özetle, yeni uygulama Meet ve Zoom gibi uygulamalara rakip olarak sunuluyor. Bu durumda kullanıcılara iyi bir alternatif seçenek olarak geri dönecek ve grup konferans halinde toplantı niteliğinde yapılan görüşmeler için iyi bir seçenek olacak.

Ayrıca bu özelliğin yanı sıra normal görüntülü görüşme içinde WhatsApp üzerinde geliştirilmeler devam ediyor. Kişisel toplu görüşmeler için daha kolay ve basit bir alternatif arayanlar için WhatsApp yakın dönemde bir güncelleme sunmuştu. Bu güncelleme paketiyle birlikte kullanıcılar WhatsApp’ın standart görüntülü görüşme özelliğinde maksimum 8 kişiyle görüntülü grup görüşmesi yapabiliyorlardı.

Son olarak Google şirketinin de görüntülü görüşmeler için uygulamalarını geliştirmeye devam ettiğini belirtelim. Böylece yakın zamanda Messenger Room ve Google uygulamaları ile birlikte alternatif seçenekleri oldukça artacak gibi gözüküyor. Kısacası koronavirüs sebebiyle evinden toplantı, ders niteliğinde görüşmeler yapmak için uygulama arayan kullanıcılar artık daha fazla alternatif bulabilecekler.

Bir yorum bırakınız...

*

windows 10 ses sorunu

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilmiş işletim sistemidir. Hoparlör, elektrik akımı değişikliklerini ses ...
mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...