Bilgisayardan SMS Gönderme (Google Messages) | Sonsuz Teknoloji

Bilgisayardan SMS Gönderme (Google Messages)

Google mesajlaşma

Bilgisayardan SMS gönderme artık eskisi kadar zor değil. Google Messages sayesinde tıpkı bir Whatsapp mesajı gibi anlık olarak SMS göndermeniz mümkün.

Bilgisayardan SMS Gönderme

İstediğiniz platformdan/cihazdan SMS göndermenizi sağlayan Google Messages, ücretsiz SMS gönderme servisi değildir. Devamlı birileriyle mesajlaşma ihtiyacı duyanlar için zamandan tasarruf ettiren, hızlı mesajlaşma imkanı sunan bir uygulamadır.

Google Messages, Whatsapp uygulamasında olduğu gibi web ve mobil olmak üzere iki ayrı uygulamaya sahiptir. Bilgisayardan SMS atmanız için telefonunuzdan QR kod okutarak web uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

Önemli Not: Google Messages mobil uygulaması yalnızca Android desteklemektedir.

Adım adım bilgisayardan mesaj gönderme;

Google mesajlaşma

 

  • Play Store’a girdikten sonra arama kısmına “Google Messages” yazın ve birinci sıradaki “Mesajlar” uygulamasını yükleyin.
  • Mobil uygulamayı açın, ardından Google Messages uygulamasını varsayılan olarak ayarla seçeneğini aktif hale getirin.
  • Aktif ettikten sonra mesajlarınızın Google Messages mobil uygulamasına aktarıldığını göreceksiniz.
  • Bilgisayardan mesaj gönderme aşamasına geçmek için mobil uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan menü simgesine dokunduktan sonra “Mesajlar Web” seçeneğine dokunun.
  • Bu adresi bilgisayarınızın tarayısından açın ve Whatsapp Web uygulamasında olduğu gibi QR Kodu karşınıza çıkacaktır.
  • Karşınıza çıkan ekrandaki “QR kodu tarayıcı” butonuna dokunun. Son olarak bilgisayar ekranındaki kodu telefonunuz ile taratın.

Bilgisayardan SMS gönderme için yapmanız gerekenler bu kadar. Mesajlaşmalarınızın ele kötü niyetli şahıslar tarafından geçirilmemesi için bilgisayarınıza muhakkak antivirüs kurun. Ayrıca görüşmeyi bitirdikten sonra Google Messages Web uygulamasında oturumu sonlandırmayı unutmayın.

Bir yorum bırakınız...

*