Discord Donanım İvmesi Etkinleştirme – Devre Dışı Bırakma ∞ Sonsuz Teknoloji

Discord Donanım İvmesi Etkinleştirme – Devre Dışı Bırakma

discord

Online oyun oynarken kare hızı bir oyuncu için oldukça önemlidir. Discord, CPU’yu yani işlemcinizi arka planda çalıştırıyorsa, performans düşüklüğü yaşayacaksınız demektir. Discord çalıştığı zaman bilgisayar performansınız iyi değilse, oyunlarda kare hızı sorunları yaşamanız muhtemeldir. Discord’da donanım hızlandırmayı etkinleştirerek oyunlarda performansı arttırabilirsiniz.

Discord’da Donanım İvmesini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

Discord donanım ivmesi ile donanım hızlandırma, tüm sorunları elbette çözmez. Ancak, bilgisayarınızın performansını arttırmada bir nebze yardımcı olacaktır. Hatta bazı bilgisayarlarda tamamen sorunun kaynağı da olabilir.

Discord’da donanım ivmesini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak oldukça kolay bir işlemdir.  Windows veya Mac’te Discord masaüstü uygulamasında yapabilirsiniz, ancak Discord donanım ivmesi seçeneği donanım hızlandırma işlemi Discord mobil uygulamalarında veya web istemcisinde mevcut değildir.

  • Donanım ivemesini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için, Windows 10 PC veya Mac’de Discord uygulamasını açın ve kullanıcı adı ve parolanız ile oturum açın.

ayarlar discord

  • Dicord’a giriş yaptıktan sonra, sol alt köşede kullanıcı adınızın yanında görüntülenen ayarlar dişli simgesini tıklayın.

donanım ivmesi

  • Discord’un Ayarlar menüsünde, soldaki menüden “Görünüm” seçeneğini seçin.
  • Bunu, “Uygulama Ayarları” kategorisinin altında bulabilirsiniz.
  • Discord’un ayarlar menüsünde, “Görünüm” seçeneğine tıklayın.
  • Sağ tarafta “Gelişmiş” bölümünün altında, donanım hızlandırmasını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için “Donanım İvmesi” seçeneğinin yanındaki kaydırıcıya tıklayın. Kaydırıcı bir onay simgesiyle yeşil renkte gösterildiğinde,  donanım hızlandırma etkindir.
  • Discord’un donanım ivmesi modunu etkinleştirmek için “Donanım İvmesi” kaydırıcısına tıklayın ve kaydırıcının yeşil olduğundan emin olun.
  • Devre dışı bırakmak için, kaydırıcıyı gri renkte ve “X” sembolüyle gösterilen kapalı konuma kaydırdığınızdan emin olun.

İlgili: Oyunlarda FPS Drop Sorunu Nelerden Kaynaklanabilir? Hangi Yollarla Çözülebilir?

Donanım ivmesini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için ayarın değiştirilmesi, Discord programının yeniden başlatılması ile aktif hale gelecektir. “Donanım İvmesini Değiştir” açılır penceresinde, istemciyi onaylamak ve yeniden başlatmak için “Tamam” ı tıklayın.

Yeniden başlatıldığında, Discord’un seçtiğiniz donanım hızlandırma ayarı etkin hale gelecektir. Yukarıdaki adımları tekrarlayarak ayarı istediğiniz zaman etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Sonuç

Oyun oynarken kare düşüş sorunları yaşıyorsanız Discord donanım ivmesini devre dışı bırakın eğer Donanım ivmesi aktif iken herhangi bir donanım sorunu yaşamıyorsanız, donanım ivmesini aktif durumda bırakabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*