PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları ∞ Sonsuz Teknoloji

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

pubg fps

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun içi sistem performansınızın durumu hakkında bilgi alabileceksiniz. Bir çok oyuncu oyun esnasında FPS kayıpları yaşamaktan şikayetçiler ve genellikle oyundan kaynaklı bir durum olduğunu düşünürler. Aslında FPS kaybı yaşayan oyuncuların neredeyse hepsi sistemlerinin düşük olduğu için bu durumla karşılaşırlar. Sizler için PUBG Lite FPS gösterme ve daha az FPS kaybı yaşamak için neler yapabiliriz bunlara göz atacağız.

Pubg Lite FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

PUBG Lite oynuyorsunuz ve henüz FPS değerlerinizin nereden açılıp kontrol edildiğini bilmiyorsanız size sırasıyla anlatacağız. FPS açtıktan sonra değeri yüzünden akıcı bir oyun oynayamıyorsanız Grafik kartı ayarlarından oynamalar yaparak FPS değerlerinizi yükselme işlemini uygulayabilirsiniz. Öncelikle oyun içi ayarlardan FPS değerlerini ayarlayabilirsiniz fakat detaylı şekilde sisteminizin sağladığı değerleri göremezsiniz bunun için harici bir program kullanarak FPS ayarlarını kontrol etmeniz mümkün.

Google’ dan MSI Afterburner isimli programı kurarak oyunda FPS değerlerinizi kontrol edebilirsiniz, farklı program kullanmak isteyenler yine aynı şekilde Google’dan FPS gösterme programı yazarak istediğiniz programı kullanabilirsiniz.

İlgili: Oyunlarda FPS Drop Sorunu Nelerden Kaynaklanabilir? Hangi Yollarla Çözülebilir?

Oyunun kendi ayarlarından PUBG Lite FPS Gösterme İşlemi için ise aşağıda maddeler halinde sizlere anlattık. Sırasıyla işlemi uygulayarak oyun ve lobi ekranında değerleri kontrol edip müdahale etme şansına sahip olabilirsiniz.

  • Pubg Lite oyununa giriş yapın.
  • Lobi ekranından “Ayarlar” kısmına tıklayın.
  • Ayarlardan ‘’Oynanış’’ yazısına gelin.
  • Açılan sayfanın alt kısmında ‘’Ağ haritaları istatistikleri’’ bölümü ayarını ‘’Aktif’’ hale getirin.
  • FPS Gösterme işlemi tamam.

FPS ayarını kapatmak isteyen arkadaşlarımız yukarıdaki işlemi yeniden uygulayarak Aktif ettikleri ayarı Pasif hale getirmeleri yeterli olacaktır.

İlgili: Windows’da Oyunlar için Düşük FPS Nasıl Yükseltilir?

PUBG Lite FPS Arttırma Yolları

Oyun esnasında FPS’ niz sürekli düşüyor veya çok düşükse, ayrıca artık oynanamaz durumdaysa birkaç kontrol ve düzeltme işlemi ile sorunu çözebilirsiniz. Öncelikle FPS çok düşük ise PUBG Lite Sistem Gereksinimleri neler incelemeniz gerekmektedir.

Oyunun önerdiği gereksinimler, kullanmış olduğunuz sistemde bulunan özellikleri karşılamıyorsa akıcı bir oyun oynama durumunuz zorlaşır. Özellikle RAM ve Grafik kartı yetersiz ise FPS kaybı yaşamanız kaçınılmazdır. Biraz da olsa fps arttırma işlemi yapmak için grafik kartınız düşükse, Oyun ayarlarından çözebilirsiniz. Bunun için Oyuna giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına gelip grafik ayarlarını oyunun görüntüsünü çok bozmayacak şekilde düşürmeyi deneyin, bu biraz fps artışına neden olacaktır.

Grafik kartı sürücülerinin güncel olması da önemli bir etkendir. Hangi ekran kartını kullanıyorsanız sürücülerin güncelliğini kontrol edin ve yeni bir güncelleme gelmişse kurulumu tamamlayınız. Son olarak aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz.

  • Bilgisayarınızdan gereksiz programları kaldırın.
  • Arka Plan’ da çalışan kullanmadığınız açık kalan programları kapatın.
  • Ekran Kartınızı kontrol edin. ( Fanı bozulmuş olabilir veya çok tozlanmış olabilir.)

Bir yorum bırakınız...

*