Ubuntu Nedir, Özellikleri Nelerdir? ∞ Sonsuz Teknoloji

Ubuntu Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Ubuntu

Ubuntu nedir sorusu, birçok kişi tarafından sorulmakta ve merak edilmektedir. İşletim sistemi olarak da bilinen Ubuntu, 2004 yılında kullanıma sunulmuştur. Açık kaynaklı bir yapıya sahip olan bu işletim sistemi hem 32 bit hem de 64 bit bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.

Linux tabanlı olan bu işletim sistemi, “Genel Kamu Lisansı” ile güvence altına alınmıştır. Son derece güvenli olan bu işletim sistemi için her 6 ayda bir güncelleme yayınlanmaktadır. Güncelleme ile birlikte sunulan sürümler ise uzun süre boyunca destek almaktadır. Peki, Ubuntu nedir, özellikleri nelerdir, nasıl indirilir?

Ubuntu Nedir?

Ubuntu Nedir

Ubuntu, 2004 yılında kullanıma sunulan açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Linux tabanlı olan bu işletim sistemi hemen hemen tüm bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. 32 Bit ve 64 bit desteğine de sahip olan bu işletim sisteminin finansı ise Güney Afrikalı bir girişimci olan “Mark Shutteworth” tarafından karşılanmaktadır.

Çoklu dil desteğine sahip olan bu işletim sistemi, aynı zamanda tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Kurulumu son derece basit olan bu işletim sistemi, oldukça kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde yüklenebilmektedir.

Ubuntu İşletim Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

Ubuntu İşletim Sisteminin Özellikleri

Ubuntu özellikleri ile son derece dikkat çekiyor. Açık kaynaklı bir yapıya sahip olan bu işletim sistemi, kullanıcılarına oldukça önemli avantajlar sunuyor. İşte, Ubuntu işletim sisteminin sahip olduğu en önemli özellikleri;

  • Ubuntu işletim sistemi tamamen açık kaynaklıdır.
  • Kullanıcılar, söz konusu işletim sistemini ücretsiz olarak indirebilmekte ve hemen kullanmaya başlayabilmektedir.
  • Ubuntu Software içerisinde yer alan tüm programlar ücretsiz olarak kullanılabilir.
  • Ubuntu işletim sistemi sanal bilgisayarlara kurularak denenebilir.
  • Her kullanıcı, Ubuntu işletim sisteminin geliştirilebilmesi için destek verebilir.

Ubuntu İşletim Sistemi Nasıl İndirilir?

Ubuntu İşletim Sistemi Nasıl İndirilir

Ubuntu indirme işlemi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilir. Ubuntu işletim sistemini indirmek için aşağıda yer alan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ubuntu işletim sistemini ücretsiz olarak indirmek ve hemen kullanmaya başlayabilmek için tıklayınız.

Ubuntu Güvenli Mi?

Ubuntu Güvenli Mi

Ubuntu işletim sistemi, diğer işletim sistemlerine göre son derece güvenlidir. Bu işletim sistemini kullanan kişiler, virüs tehditleri ile pek fazla karşılaşmamaktadır. Ayrıca, Ubuntu işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda fidye yazılım sorunları da pek fazla görülmemektedir.

Ubuntu nedir sorusunun yanıtını sizler için detaylı olarak inceledik. Sizlerde bu yazımızı okuyarak bu işletim sistemi hakkında ayrıntılı bilgilere erişebilir ve sunduğumuz bağlantı seçeneğini kullanarak Ubuntu işletim sistemini hemen indirebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*