WhatsApp Grup Sohbette Değişiklikler | Sonsuz Teknoloji

WhatsApp Grup Sohbette Değişiklikler

Whatsapp grup

WhatsApp, grup sohbetlerinin çalışma biçiminde bir takım iyileştirmeler yaptı. İyileştirmelerin çoğu grup yöneticisine yetkiler veren düzenlemelerdir. Tüm düzenlemeler insanların WhatsApp grup sohbetlerini daha etkili bir şekilde kullanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.1,5 milyar kullanıcı ile WhatsApp aile ve arkadaşlarla iletişim kurmanın popüler bir yolu olmuştur. Bununla birlikte, birebir mesajlaşma hatasız olsa da, grup sohbetleri kafa karıştırıcı olabilir.

WhatsApp Gruplar Büyüyen Talep Oldu

Değişiklikleri detaylandıran bir blog gönderisinde, İster dünya çapında bağlanan aile üyeleri ister yıllar boyunca iletişimde olan çocukluk arkadaşlarına yardımcı olsun, WhatsApp, grupların her zaman WhatsApp’ın önemli bir parçası olduğunu belirtiyor.

WhatsApp grup artık sadece iletişim değil çalışma toplantıları düzenleyen öğrenciler, çalışanlar, hatta doğal afetler sonrasında yardım çabalarını koordine eden yöneticiler ve haber yayıncılarının Whatsapp kullandığı bilinmektedir.

WhatsApp Grup Sohbeti Değişiklikleri

  • Gruplar artık “grup için amaç, yönerge veya konuları” açıklayan bir bildirim olacak. Yeni bir kişi gruba katıldığında bu açıklamayı sohbetin en üstünde görecektir. Grubun hangi amaç için oluşturulduğu hakkında bilgi sahibi olacaktır. Bu,  Facebook Grup özelliğine benzemektedir.
  • Bir gruptan ayrılan kişi istemediği taktirde o gruba bir daha eklenemeyecek.
  • Geliştirilmiş kontroller ile yöneticiler artık grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını kimlerin değiştirebileceğini belirleyebilecek.
  • Bu güncelleme ile, grup içerisinde sizden bahsedildiğinde haberdar olacak olmanızdır. Bu özellikte Twitter’a benzer bir özelliktir.  Eğer bir grup sohbeti sırasında “@” işareti kullanılarak sizden bahsedilmişse ve siz o an o mesajı okuyamamışsanız, daha sonrasında adınız geçen mesajı okumanız için bir buton eklendiSağ tarafta mikrofon butonunun üzerine konumlandırılan “@” butonu, grup içerisinde adınız kaç kere geçmişse, üzerinde rakamla size gösterecek. Butona bastığınız taktirde ise, adınızın geçtiği mesajları görebileceksiniz.
  • Son olarak, gruptaki herhangi bir kişiyi grup bilgileri sayfasında arayarak bulabileceksiniz.

Bu yeni özelliklerin tümü, Android ve iOS’ta kullanılabilen en son WhatsApp sürümünde mevcuttur. Bu özelliklerden faydalanabilmeniz için WhatsApp uygulamanızı güncellemeniz ve en son sürümü kullanıyor olmanız gerekir.

Bir yorum bırakınız...

*