Wifi Hızını Nasıl Arttırırım? | Sonsuz Teknoloji

Wifi Hızını Nasıl Arttırırım?

wifi
Wifi hızı sizi mevcut hızıyla gayet memnun tutabilir ya da sizi sinir eden bir dönen yuvarlak (yükleniyor) simgesini gösterebilir. Wifi hızını arttırmanın yolları vardır.

Wifi hızını nasıl arttırırım?

Eğer hiç uğraşmam paraya kıyarım diyorsanız kendinize yeni bir Wireless N destekli bir modem alırsanız tüm sorunlar ortadan kalkabilir. Wifi A, B ve G sınıfları eskide kaldığını bilmelisiniz.

Yeni bir modem almak istemeyenler ve modemini ortalıkta çirkin durduğu için televizyon veya kasa arkasına saklamak doğru değildir. Mümkün olduğunca az engelli bir yere, antenleri tam dik şekilde koymalısınız. Evin ne kadar ortasında olursa o kadar eşit bir dağılma olur.

Eski olan 802.11b/g/n router kullanıyorsanız bunu bir üst model olan 802.11ac’ye yükseltmelisiniz. bgn den 3 kat daha hızlıdır. Bağlantıyı güçlendirmek için iyi bir becerisi vardır.

Güvenli olmayan kablosuz ağlar, etraftaki insanların kullanmasına yol açabilir. Bu da sizin İnternet hızınızda büyük ölçüde düşmeye yol açar. Örneğin evinizin önünden geçen biri şans eseri şifresiz bir wifi gördüğünde zamanı da bol olup interneti de yoksa yapacağı her şeyi yapmaya çalışır. Sosyal medyasına girer, oyun indir, Hd film bile izler. İlla yolda geçen birine de gerek yok komşular buna çok basit bir örnek olabilir. Bu yüzden kablosuz ağınızın WPA2 koruma ayarlarına alınması tercih edilir. Yalnız ne kadar şifrelerseniz şifreleyin yakınınızda usta hackerler varsa(!) bunlar kırılabilir. En iyi yolu ise WPS

ayarını kapatmaktır.

Wi-Fi Hızınız Düşüyor mu? İşte Nedeni ve Düzeltmek için Çözümler

Çevrenizde fazla wireless kanalı varsa bu performansı fazlasıyla etkilemektedir. Wifi stumbler ve wifi analyzer programlarını kullanarak sizin için en iyi kanalı bulabilirsiniz. Bu makaleden wifi’de en iyi kanalı nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Etrafınızda kablosuz telefonlar, vb. aletler sinyal kalitesini çok düşürmektedir. Modemi bunlardan kesinlikle uzakta tutmalısınız.

Eğer evinizde bant genişliğini dolduran uygulamalar veya torrent’den oyun indirmeyi kullanan biri varsa bu tüm kullanıcıları etkiler.

Eski modeminiz varsa ve köşede duruyorsa bunu yeni modemi güçlendirmek için kullandırabilirsiniz. En ünlü seçeneklerden biri olan modemi resetlemektir.

Modeminizde sinyal kopukluğu, düşmeler, modemden kaynaklı sorunlar vb. oluyorsa en iyi yöntem modemi biraz kapatıp ardından yeniden açmaktır. Eğer yine olmuyorsa arkasında ki res yerine 2 3 saniye kalem sokarak direk reset attırabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*