Adobe, Photoshop Yapay Zekâyı Geliştirmek İçin Büyük Bir Güncelleme Yaptı | Sonsuz Teknoloji

Adobe, Photoshop Yapay Zekâyı Geliştirmek İçin Büyük Bir Güncelleme Yaptı

photoshop güncelleme

En çok bilinen ve en gelişmiş fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Photoshop, Adobe tarafından 2019 yılı kasım ayından sonra büyük bir güncelleme daha aldı. Özellikle programda yer alan yapay zeka özellikleri geliştirilerek birkaç farklı özellik eklemesi de yapıldı.

Sensei AI yazılımının biraz daha geliştirildiği bu güncelleme Adobe Photoshop’un hem Windows hem de IOS platformlarında kullanılabilmektedir. Sadece yapay zekâya odaklanılmayan son güncellemede kullanıcılara bazı yeni özellikler de sunuldu. Alınan bilgilere göre yenilikler ve geliştirmeler sayesinde düzenlenen fotoğraflardaki insan görüntülerinin seçilip düzenlenmesi artık daha kolay. Dilerseniz güncellemenin getirdiği özelliklerin detaylarına bakalım.

Adobe Camera Raw Özelliği Geliştirildi

Yapılan güncellemede en büyük değişikliklerden biri Adobe Camera Raw arayüzde gerçekleşti. Güncellemeyle uygulamanın arayüzü UX ve Lightroom gibi daha kullanışlı hale geliyor. Bu sayede görseller üzerinde düzenleme yapmak daha basit ve hızlı olacak.

Macos ve Windows Platformlarında Güncellemenin Etkisi

Adobe Photoshop’ta bulunan konu seçme özelliği yapay zeka desteği ve günleme geliştirmeleriyle daha etkili bir hal aldı. Artık insan figürlerinin seçilip düzenlenmesidaha net ve kolay bir biçimde gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanında programa eklenen diğer bir özellik, insan saçlarının eskisinden daha hassas bir şekilde seçilip biçimlendirilebilmesidir.

Yazı Tipi Desteği

Yazı Tipi Eşleme özelliği yapay zekanın desteğiyle daha etkin hale geldi ve bu sayede herhangi bir görüntüde yer alan yazı tipinin bulunup kullanılması kolaylaştı. Eğer yazı tipi Adobe verilerinde mevcutsa indirip hızlı bir şekilde kullanmak mümkün.

Lightroom Üzerinde Yapılan Yenilikler

iPad kullananların Photoshop ve Lightroom bağlanmaktan mahrum kaldıkları biliniyordu. Ancak şuan için yeni güncellemede sadece Photoshop’un Lightroom ve iPadOS sürümlerini kullanarak düzenleme yapabilecekler.

Bir yorum bırakınız...

*