Apple Numbers Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Apple Numbers Nedir? Özellikleri Nelerdir?

apple numbers nedir

Apple firması tarafından geliştirilen Numbers uygulaması günümüzün en popüler hesap tablosu uygulamalarından biri olarak bilinmektedir. Microsoft Excel uygulamasına rakip olarak çıkarılan ve özellikleriyle dikkat çeken program sayesinde kullanıcılar, birçok işlemi kolaylıkla yapabilmektedir. Kullanıcılara grafiksel olarak da destek veren söz konusu uygulama sayesinde detaylı çalışmalar ortaya çıkabilmektedir. Peki Numbers uygulaması nedir, özellikleri nelerdir, hangi platformlarda indirilebilir? Oldukça merak edilen bu soruların yanıtlarını gelin birlikte inceleyelim.

Numbers Uygulaması Nedir?

numbers uygulaması

Numbers nedir sorusu, günümüzde oldukça sık sorulmaktadır. Apple firması tarafından 2007 yılında kullanıcılara sunulan uygulama sayesinde detaylı hesap işlemleri yapılabilmekte ve grafiksel çalışmalar hazırlanabilmektedir. Kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan uygulama, İOS ve Macos işletim sistemleri için geliştirilmiştir. Söz konusu uygulama ilk olarak 2007 yılında Mac, 2010 yılından itibaren ise İphone ve İpad kullanıcılarına sunulmuştur.

Numbers Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

number uygulamasının özellikleri

 

İlk olarak 2007 yılında piyasaya sürülen ve kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Numbers özellikleri ile dikkat çekiyor. Kullanıcılara grafiksel çalışma imkânı da veren söz konusu uygulamayı gelin birlikte inceleyelim.

Detaylı Çalışma İmkânı

numbers detaylı çalışma

 

Genel olarak Microsoft Excel çalışma mantığında olan Numbers uygulaması, kullanıcılara detaylı çalışma imkânı vermektedir. Klasik hesaplama tablosunun yanı sıra grafiksel olarak da çalışılabilen uygulama kullanıcılara epey kolaylık sunmaktadır. Uygulamanın en büyük özelliklerinden biri de kullanıcılara farklı temalar sunmasıdır. Kullanıcılar birbirinden farklı onlarca tema içerisinden istediğini seçerek detaylı bir çalışma yapabilmektedir.

Geniş Tablolarla Çalışın

geniş tablolar

Geçtiğimiz günlerde gelen önemli bir yenilik ile artık kullanıcılar daha büyük tablolar ile çalışabilecek. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu uygulamada artık bir şablona 1 milyon satır ve 1000 kadar sütün eklemek mümkün olabilecek.

Çalışmalarınızı Dışa Aktarın

çalışmaları dışa aktarma

Numbers kullanıcıları, çalışmalarını oldukça kolay bir şekilde dışarı aktarabilmektedir. Söz konusu uygulama içerisinde yapılan işlemler Excel, PDF, CSV formatlarına dönüştürülebilmektedir.

Numbers Fiyatınumber fiyatı

2007 Yılında Apple firması tarafından geliştirilen Numbers uygulaması, 2013 senesine kadar İOS kullanıcılarına 10 dolar, Mac kullanıcılarına ise 20 dolar fiyat etiketiyle sunulmaktaydı. Firma o dönem aldığı ani bir karar ile söz konusu uygulamayı ücretsiz yaptı. 2013 Yılından beri Numbers uygulaması, Apple kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*