Huawei Quick App Nedir ? Nasıl İndirilir ? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Huawei Quick App Nedir ? Nasıl İndirilir ?

Android işletim sistemine karşı olan bağımlılığı minimum seviyeye indirebilmek için; kendi mobil ekosistemi için kolları sıvayan Çin merkezli, çok uluşlu teknoloji devi Huawei, Google’a rakip olarak geliştirmiş olduğu Quick App ismi verilen uygulamayı Harmony OS (Huawei’in Android’e alternatif olarak çıkardığı işletim sistemi)a getirdi. Oldukça avantajlı ve kolay kullanıma sahip olan bu uygulamanın detaylarına gelin hep beraber bakalım.

2019 yılının ortalarına doğru Huawei, Amerika hükümeti tarafından kara listeye alınmıştı. Huawei, ana vatanı olan Çin’in ordusuyla alakalı çok güçlü bağları bulunduğu için casusluk suçlamaları ile karşı karşıya. Hakkında ortaya çıkan iddiaları reddeden Çin merkezli teknoloji devi, Amerikanın tüm engellerini aşmak için ekstra bir çaba sarf ediyor.

Huawei 2019 yılının sonlarına doğru GMS yani Google Mobil Servislerinin yerini almayı hedefleyen HMS ve onun bünyesinde yer alan uygulamaları test etmeye başlamıştı. Huawei’nin  Çin’de yer alan geliştiricilerinin deneyimine sunulmuş olan AppGalerry, Browser, HMS, Themes, Cloud, Video, Music ve Asistan gibi birçok uygulamaya sahip. Dün itibari ile bu uygulamaların arasına Quick App isimli uygulama da dahil oldu.

Huawei Quick App Nasıl İndirilir ?

Huawei kullanıcılarının ya da diğer Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan birisini kullanan kişilerin Quick App ve diğer tüm servislerden faydalanabilmesi için; uygulamaları akıllı telefonlarına ya da tabletlerine APK uzantısını indirip yüklemeleri gerekiyor. Quick App uygulamasını indirebilmeniz için öncelikle AppGalerry uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekir. AppGalerry, içerisinden Quick App uygulamasını ulaşabilirsiniz “AppGallery > Manager > Quick App manager > Quick App Center” veya buradan da direkt olarak APK dosyasını indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz. Android telefonlar için Play Store’da olmayan uygulamaların nasıl yükleneceğini bu makaleden öğrenebilirsiniz.

Ufak birkaç ayar ile beraber kullanıcılar herhangi bir engele takılmadan; tamamen özgür ve kolay – pratik şekilde Huawei’nin sunmuş olduğu Quick App isimli uygulamayı kullanabilirler.

Quick App Ne İşe Yarıyor ?

Quick app isimli uygulama; diğer uygulamaların tamamen indirilmesine gerek kalmadan kullanılmasına olanak tanıyan ücretsiz bir servistir. HTML 5, JAVA ya da CSS dillerinde geliştirilmiş uygulamaları dahi destekleme özelliğine sahip.

Bu adımlar, Huawei’nin Google’a boyun eğmemesini göstermesinin yanı sıra Huawei’nin Google’a çok ciddi ve dişli bir rakip olacağının da habercisi dersek; yanlış olmaz. Bir başka ifade ile; Google Huawei’yi engellemeye çalışmakla resmen kendi topuğuna sıktı diyebiliriz. Öyle ki küllerinden yeniden doğmaya başlayan Huawei; bomba gibi geliyor.

Bir yorum bırakınız...

*

footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...
Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...
bilgisayar dükkanı

Bilgisayarcı Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Sermaye Gerekir, Ne Kadar Kazandırır?

İş fikirleri arasında, bilgisayarcı dükkanı açmak, en temiz ve kar getiren işlerden ...
instagram içerik ihlali

Instagram İçerik Hak Talebi Güncellemesi Yayınlanıyor!

İnstagram içerik hak talebi güncellemesi ile adını yine zirveye taşımayı başarmış durumda ...