Ücretli Antivirüs Satın Almaya Değer mi? | Sonsuz Teknoloji

Ücretli Antivirüs Satın Almaya Değer mi?

 

antivirüs satın almak gerekir mi

Birçok bilgisayar ve akıllı cşhaz kullanıcısı Ücretli veya ücretsiz antivirüs programı kullanmaktadır. Ücretli veya ücretsiz antivirüs programları arasında ne derece fark vardır? peki Ücretli antivirüs programı satın almaya değer mi?

Ücretsiz Antivirüs Programı Ne Yapar?

Bilindiği üzere piyasada çok fazla ücretsiz antivürüs programı vardır. Ücretsiz antivirüs programları genelde gizlilik ve güvenlik açısından riskli yazılımlardır.  Kendini ıspatlamış güvenilir antivirüs yazılımların ücretsiz versiyonları kısıtlamalı olsa da kullanılabilecek güvenilir yazılımlarıdır. Bilmediğiniz, duymadığınız, hakkında inceleme yazıları bulunmayan ve resmi sitesi dahi olmayan antivirüs yazılımlarından uzak durmakta fayda vardır.

Güvenilir ücretsiz antivirüs yazılımları temel tarama ve koruma işlemlerini yapar ancak daha derin ve detaylı ekstra özelliklerden faydalanmak istiyorsanız ücretli versiyonlarını satın almak gerekir. Burada ücretli olarak sağlanan antivirüs uygulamasının özelliklerin işinize yarayıp yaramayacağıdır. Aksi durumda normal bir kullanıcı için genel olarak ücretsiz güvenilir antivirüs programları kullanılabilir.

Ücretli Antivirüs Programı Ne Yapar?

Hassas işler yappıyorsanız elbette ücretli versiyonları dikkate almanız gerekir. Ücretli uygulamalar, e-posta gelen kutunuzu kötü amaçlı mesajlardan uzak tutmak için genellikle istenmeyen posta önleme filtreleri ve web’de güvenliğinizi sağlamak için kimlik avı koruması sağlar ve çevrimiçi ortamda güvende olma konusunda önemli koruma kalkanına sahiptir. Özelllikle online bankacılık işlemleri ile hergün yüksek miktarda havale ve EFT işlemleri yapıyorsanız ücretli antivirüs yazılımlar tam size göre.

İlgili: Antivirüs Programı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerçekten de, bu tür ücretli antivirüs yazıımları, kimlik avı tehditlerine veya sosyal mühendislik etrafında inşa edilmiş diğer dolandırıcılıklara karşı kendilerini koruyamayacak teknoloji bilgisi az olan kullanıcılar için daha da hayati olabilir. Güvenlik açığı olduğunu düşünen kullanıcılar özellikle ücretli bir uygulamanın sunduğu ekstra güvenlikten yararlanabilir.

Aileler ayrıca, ücretli antivirüs uygulamalarını genellikle ebeveyn kontrolü için kullanabilirler. Ebeveyn kontrolleri genellikle çocukların çevrimiçi ortamda güvende kalmasına yardımcı olmak için çok yararlı olmaktadır.

Ücretli antivirüs yazılımlarının bazıları VPN hizmeti ile ekstra güvenlik sağlar. VPN’in size çevrimiçi olarak  ekstra şifreli gizlilik ve güvenlik sağlayacaktır.

İlgili: VPN Nedir? VPN Ne İşe Yarar?

Ücretli antivirüs söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken bir diğer önemli nokta, yardım destek iletişimlerinin olmasıdır. Yardım destek hizmetini ücretsiz yazılımlarda göremezsiniz.

Antivirüs Programlarına Para Vermeye Değer mi?

Antivirüs programı için ödeme yapmak internet ortamındaki yaptığınız hassas işleri düzeyinde mantıklıdır. İnternet başında çok vakit harcayan veya güvenlik konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kendini güvende tutmak için ücretli antivirüs yazılımı ile güvende kalabilir. Bununla birlikte, satandar kullanıcılar için iyi bir antivirüs firmasının ücretsiz programını kullanmak da iyi bir seçenektir. Bu tercih tamamen sizin İnternet’te neler yaptıtğınız ile ilgilidir.

Bir yorum bırakınız...

*