Google Etkinliklerim Neleri Kayıt Ediyor? | Sonsuz Teknoloji Google Etkinliklerim Neleri Kayıt Ediyor? | Sonsuz Teknoloji

Google, Android ile Hangi Kayıtları Tutuyor?

google etkin ka

Google’ın verdiği hizmetler genel olarak ücretsizdir. Ancak Google size sunduğu hizmetler karşılığında sizden reklam sektöründe kullanmak üzere bilgiler toplar. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemi de Google firmasına aittir. Android cihazlarda varsayılan olarak kayıtlar tutmaktadır.

Android Hangi Kayıtları Tutar?

Kullandığınız uygulamalar hakkında bilgi verir. Örneğin WhatsApp uygulamasını açtığınızı bilir, ancak uygulama aracılığıyla gönderdiğiniz  iletiyi günlüğe kaydetmez. Günlüklerin kapsamı uygulamanın adını, uygulamanın açıldığı tarih ve saati, hangi işletim sistemini açık ve hangi cihazı çalıştırmak için kullanıldığını içerir.

Android Cihazda olsun bilgisayarda olsun Chrome tarayıcısından ve Google Arama motorundan yaptığınız arama kayıtları tutulur bu nedenle Google hakkımızda çok bilgiye sahip olur. Merak etmeyin Google diğer siteler Google hakkımızda neler biliyor bunlara daha fazla bilgi almak için ziyaret ediniz. 

Google, bu günlüklerin ana nedeninin size daha iyi bir kişisel deneyim sunmak olduğunu iddia ediyor. İlgi alanınıza göre İnternet gezinmeniz sırasında sizin ilgi alanınıza göre reklamları bu bilgi toplamalar halinde sunar. Google’da çoğu ürün hizmetini ücretsiz verir. Bu hizmetler aracılığı ile bilgiyi toplar reklam sektöründen parayı kazanır. Ne olursa olsun, çoğu insan bunu kabul etmez, çünkü verilerinin bu şekilde kullanılmasını kabul etmedikleri için veya Google’ın günlüğe kaydetmesinin ardında yatan gizli nedenlere güvenmiyorlar.

Bu Kayıtlara Kimler Erişebilir?

Bu log kayıtları kamuya halka açık değildir; Onları sadece “Google Etkinliğim sayfanızda görebilirsiniz. Bu nedenle, bu kayıtlardaki bilgileri herhangi bir şekilde kullananlar hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Google aramalarında görünmezler ve kullanıcılar e-postalarınızı veya cep telefonu numaranızı arayarak onlara erişemez. Bu bilgiler deep web

bilgileri’dir. Sizden başkası erişemez.

Günlüğe Kaydedilenleri Nasıl Görüntüleyebilirim?

Google’ın uygulama kullanımınız için kaydettiği şeye bir göz atmak isterseniz, ilk önce “Google Etkinliğim” sayfasına gidin. Bu sayfada Google ile yaptığınız etkinliklerin kaydını görebilirsiniz. Busayfada kategorilere ayrılmış sekmeler göreceksiniz. Android sekmesini tıklayarak Android ile yaptığınız aktiviteleri görebilirsiniz. Bu, Google’ın Android kullanımınız hakkında bildiği her şeyin, uygulamalar ve web aramaları da dahil olmak üzere bir özetini size verecektir. Her bir öğenin altındaki “Ayrıntılar” düğmesini tıklarsanız, uygulamayı kullandığınızda toplanan tüm bilgileri görebilirsiniz.

Nasıl Kapatabilirim?

google etkinlik

Bir göz attıysanız ve Google kayıt uygulama etkinliğinizin olmasını tercih etmediyseniz, bu özelliği kapatmak çok kolaydır. Ana Etkinliğim sayfasından “Etkinlik Kontrolleri” ni tıklayın.

web uygulama etkinliği

Web ve Uygulama Etkinliği” geçiş anahtarını bulun ve kapalı konuma ayarlayın.

 

Bir yorum bırakınız...

*

mac ve android

Android’i Mac İle Senkronize Etme Uygulamaları

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux ...
pubg fps

PUBG Lite FPS Gösterme Ve FPS Yükseltme Adımları

PUBG Lite oyuncuları için FPS Gösterme ayarları sayesinde hem lobi hemde oyun ...
kahve falı

Android ve İOS Kahve Falı Uygulamaları

Kahve falı, Türk kahvesini içtikten sonra fincanı kapatıp soğumasını sağlayarak, içerisinde çıkan ...
Bu Uygulama Bilgisayarda Çalışmıyor

Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor ...
steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...